Sağlık bloggerı itiraf etti

Sosyal medyada her şey olduğundan daha kusursuz gözüküyor. Peki bunların ne kadarı doğru, ne kadarı gerçek? Sağlık bloggerı sosyal medyada gördüğümüz her şeyin birer ilüzyon olduğunu açıkladı

31 Temmuz 2017, Pazartesi 09:32
A A

20 yaşındaki instagram fenomeni sosyal medyada görülen her şeye inanılmaması gerektiğini ortaya çıkardı. 

Instagram profilinde fotoğrafların üzerinde oynanmış haliyle birlikte normal halini de paylaşan Sara Puhto, hiç kimsenin vücudunun otururken bile mükemmel olamayacağını kanıtladı. 

Sara Puhto’ya göre ünlülerin çoğu fotoğraflarında photoshop kullanıyor ve güzellik firmaları da büyük bedene dair her şeyi göz ardı ederek insanların kendilerinde bir kusur olduğunu düşünmesine neden oluyor. 

Güzelik hakkında Sara Puhto’nun açıklaması işe şöyle:

Vücut ölçüleri kendimizi hakkında kötü hissetmemizi sağlayacak güce sahip... Bazen bir kilo aldığımızda üzülürken, bir kilo verdiğimiz için dünyanın en mutlu insanı olabiliyoruz. Fakat birisi sırf sizden daha ince görünüyor diye onu sizden daha güzel ve daha iyi biri yapmıyor. 

Gerçekten güzel olan tek şey, kendiniz olmanız ve bununla gurur duymanız. Bedeniniz sizi ölçmez.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.