Sağlık çalışanları Pazartesi aşılanacak

Sağlık çalışanları Pazartesi aşılanacak

31 Ekim 2009, Cumartesi 15:24
A A

İstanbul Valisi Muammer Güler, pazartesi gününden itibaren sağlık çalışanlarına domuz gribi aşısı yapılacağını söyledi. Aşı durumuna göre daha sonra "vatandaşların" aşılanacağını anlatan Vali Muammer Güler, bu çalışma hakkında zaman vermedi.

Muammer Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Sabiha Gökçen Havalimanı'nda karşılamak üzere beklerken gazetecilere gündem hakkında bilgi verdi. Dün de 8 kişide domuz gribi virüsü belirlendiğini söyleyen Muammer Güler, "Vaka sayısı 106'sı öğrenci 457 oldu. Okullardaki dezenfekte çalışmaları tamamlandı. Pazartesi okullar açılacak. Devamsız öğrenciler takip edilecek.

Pazartesi günü Zeytinburnu'nda da domuz gribiyli ilgili bir merkez açılacak" dedi. 6 kişinin hastanede tedavi gördüğü belirden Muammer Güler, bunlardan biri 9 yaşında, diğeri 18 yaşında iki hastanın ise yoğun bakımda tutulduğunu söyledi. Poyraz fırtına ve yağmur hakkında da bilgi veren Muammer Güler uyarıların dikkate alınmasını istedi. Muammer Güler şunları söyledi: "Şiddetli yağış ve poyraz ile birlikte sel baskınlarının devam etmesini bekliyoruz. Özellikle Anadolu Yakası'nda Kartal, Maltepe ve Pendik'te dün akşamdan beri 85 metreküp yağış alındı. Yıllık ortalama ise burada 65 metreküp. Önlemlerimiz devam ediyor. Yağışın yarın da devam etmesi bekleniyor. Kartal Devlet Hastanesi önü ile Sultanbeyli'de bazı okulları su bastı. Su tahliyesi sürüyor. Yağış devam edecek, sıcaklık düşünecek.

Bu durumda domuz gribiyle ilgili tehlike de devam edecek." Muammer Güler, Cumhuriyet Bayramı Balosu'nda Atatürk maketinin pastadan çıktığı gösterinin eleştirilmesi üzerine de "Konu magazinleştiriliyor" dedi. Baloda iki ayrı platform kurulduğunu belirten Muammer Güler, "İlk platformda Atatürk maketi çıktı. İkinci platformda ise pasta kesimi yapıldı. Bunlar birlerinden ayrı şeyler. Gösteri sırasında da çok beğenildi. Geçen sene de buna benzer bir gösteri yapılmıştı. Eleştirenler buraya gelmeyen kişiler. Eleştirileri, yanıltıcı ve yapılan hazırlığı hafife alıcı buluyorum" diye konuştu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.