Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınadılar

Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınadılar

Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınadılar

02 Nisan 2019, Salı 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA) - MEMUR-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız, şube binasında yaptığı basın açıklamasında sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi. Sağlık çalışanlarının her zorluğa rağmen görevini iyi yaptığını aktaran Hız, "Sağlık hizmetleri kamu adına sunulan bir hizmettir, sağlık çalışanları da kamu hizmeti sunmaktadır. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu hizmetine karşı yapılmış bir eylemdir. Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 80'lere ulaştığı bir noktada, her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez" dedi.

Sağlıkta yaşanılan şiddeti kınamak yerine çözüm bulunması için harekete geçilmesi gerektiğine dikkati çeken Hız, "Sağlıkta yaşanan şiddete yol açan temel nedenler ortadan kaldırılmadan, koruyucu, önleyici çözümler bulunmadan, sorunla başa çıkabilmiş ülkelerdeki birikime bakılmadan; şiddet sonrası güvenlik temelli ya da kınamacı yaklaşımlarla yetinerek bu sorun çözülemez. Çözüm için kamuoyu ve kamu otoritesi bir araya gelmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunda sorunun temeline inilmeli, gerekli adımlar atılmalı, aktif yaklaşımlar sergilenerek, gerekli tedbirler bir an önce alınmalıdır. Bu vesileyle İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde, hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen üyemiz Doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ile onu korumak isteyen bir arkadaşının darp edildiği menfur saldırıyı, üyelerimiz ve tüm sağlık çalışanları adına kınıyor ve telin ediyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kudüs şehitleri için gıyabi cenaze namazı