Sağlık Lisans Tamamlama Programı başvuruları başladı

Sağlık Lisans Tamamlama Programı başvuruları başladı

Sağlık Lisans Tamamlama Programı başvuruları başladı. Başvurular 4 Ağustos'a kadar yapılabilecek
 

25 Temmuz 2017, Salı 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamaya göre, belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014'den önce mezun olan adaylar, 2017 Sağlık Lisans Tamamlama Programı'na başvurabilecek.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programı'na başvuru ve tercih işlemleri bugünden itibaren 4 Ağustos Cuma günü saat 17.00'ye kadar YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

EN FAZLA 20 TERCİH YAPILABİLECEK

Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek. Yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamalarının 2 ile çarpılarak elde edilen puanlara göre sıralanarak yapılacak. Sağlık Lisans Tamamlama Programı kapsamında 2016 yılında kayıt yaptıran ve halen öğrenci olan adayların bu yıl başvurmaları halinde ise ön lisans not ortalamaları 1 ile çarpılarak yerleştirme işlemine alınacak.

Sağlık alanında lisans tamamlama programları, her yıl katkı payı ve öğrenim ücretine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararında yer almadığından adaylar söz konusu lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödeyecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Ayda 1000 TL ödeme alabilirsiniz