Sağlık Müdürü'nün kızı da domuz gribi

7 öğrencide H1N1 tespit edilen Diyarbakır'da İl Sağlık Müdürü'nün kızında da domuz gribine rastlandıı

19 Ekim 2009, Pazartesi 14:46
A A

Diyarbakır'da 7 ilköğretim öğrencisinde domuz gribi tespit edilmesi ardından kentte 4 ilköğretim okulu 5 gün süreyle tatil edilirken, Vali Hüseyin Avni Mutlu başkanlığında oluşturulan kriz masası, kenteki tüm okulların tatil edilip edilmemesini görüşmek üzere toplandı.

HIZLA YAYILIYOR

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Namık Kemal Kubat, ilköğretim okulu öğrencisi kızı M.K.'de yapılan testlerinde de domuz gribine rastlandığını söyledi. Kızının test sonuçlarını bu sabah aldığını ve sonucun pozitif çıktığını belirten Kubat, ailelerin tedirgin olmamalarını istedi. Domuz gribi konusunda gerekli önlemlerin alındığını belirten Kubat, şöyle dedi: “Bu grip mevsimlik gripten daha kolay atlatılıyor. Hastalık tespit edilen kişilerin ateşlerine dikkat etmesi gerekiyor. Gerekli tüm önlemleri aldık. Oluşturulan kriz masası çalışmalarını sürdürüyor. Tüm sağlık kuruluşlarındaki personel de domuz gribine karşı uyarıldı.”

Canan ALTINTIŞ/ DİYARBAKIR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.