Sağlık Estetikte kampanya olmaz!

Estetikte kampanya olmaz!

Estetikte kampanya olmaz!

Son zamanlarda sosyal medyada, gazetelerde ve televizyonlarda estetik ameliyatlar ile ilgili kampanyalar dikkat çekiyor: Sonbahar indirimi, yaz kampanyası, göğüs estetiği yaptırana burun estetiği ya da 5000 greft saç ektirene 500 greft hediye... Peki estetikte kampanya olur mu?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Eser Aydoğdu merak edilen soruları cevapladı:

'Estetik' ameliyatlarda kampanya olur mu?

Estetik ameliyatlar tamamen kişiye özel çalışılması gereken, her kişide farklı beklenti ve farklı bakış açısı gerektiren tıpla beraber aynı zamanda bir sanattır. Sonuçta butik bir hizmettir. Bu konuda farkındalığı olan, bilinçli bir kişi de bir yeri seçerken kampanya var diye o merkezi seçmez. Tamamen öncelikle sonuca odaklı, kendi istediği burnu, saçı veya göğsü en iyi yapacak estetik cerrahı arar ve en son kendi bütçesine uygun olup olmadığını araştırır. Sonuçta estetik ameliyat bir eşya veya mal satımı şeklinde değildir. Son kullanma tarihi yoktur. Ortada bir emek vardır. Estetik cerrah, yılın 365 günü her hastasına aynı özenle aynı emekle yaklaşır. Bunun yazı kışı veya ikinci ameliyatı, üçüncüsü olmaz.

Türkiye’de estetikte kampanya yapılıyor mu?

Yurt dışında , birkaç reklamda sizin bahsettiğiniz şeklinde kampanyalara rastladım ama Türkiye'de bu şekilde kampanya yapan bir uzmanı görmedim. Aynı zamanda hastalarımızın bu konudaki emeğe saygıları çok büyük ve aslında ömür boyu vücutlarında taşıyacakları bir sanat eserine para veriyorlar. Kötü yapıldığında değiştirme ve düzeltme şansı zayıf, o yüzden kimse riske atmak istemiyor. Türk hastaların bu konuda oldukça bilinçli olduğunu düşünüyorum.

Aynı şekilde yurtdışından Türk estetik cerrahları seçen kişilerde de böyle bir beklenti olmuyor. Sonuçta kampanya ile aldığınız bir telefonu, bir çantayı beğenmezseniz değiştirme veya iade etme şansınız varken, estetik ameliyatta böyle bir şansınız olamayacaktır. Açıkçası bütçenize uygun ameliyat yaptırmak farklı bir şey, kampanya farklı bir şeydir. Yılın 360 günü belli bir fiyat olan ameliyat neden 5 gün daha ucuz olabilir ki? Benim bu konudaki şahsi fikrim, estetik ameliyatta kampanya olmaz

SIRADAKİ HABER