Sağlıkçılara yıpranma payı müjdesi!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık-Sen'in talep ettiği yıpranma payının önemli gündemlerinden biri olduğunu söyledi

12 Mayıs 2015, Salı 15:39
A A
Sağlıkçılara yıpranma payı müjdesi!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ten sağlık çalışanlarını sevindiren bir haber geldi. Prof. Dr. Gümüş, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık- Sen) tarafından düzenlenen 'Hemşirelik Sempozyumu'na katıldı. Sempozyumda konuşan Prof. Dr. Gümüş, sendikanın talep ettiği yıpranma payı konusunda çalışmaların sürdüğünü, seçimden sonra yeni TBMM'nin çalışmaya başlamasının ardından en önemli gündemlerinin bu olduğunu söyledi.

RİSK VE NÖBET DURUMUNA GÖRE AYARLAMA YAPILACAK

Risk ve nöbet durumlarına göre yıpranma payının hayata geçirileceğini dile getiren Prof. Dr. Gümüş, lisans tamamlama konusunda da YÖK ile görüşmelerin sürdüğünü ve bu yıl hayata geçmesini beklediklerini belirtti. Haziran ve temmuz aylarında performans sistemi konusunda yeni genelgenin yayınlanacağını da söyleyen Prof. Dr. Gümüş, seçimden sonra sağlık yapılanmasını yeniden planlayacaklarını da hatırlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.