Sağlıkçılardan sanat sergisi

Sağlıkçılardan sanat sergisi

15 Mart 2019, Cuma 15:14
A A
Sağlıkçılardan sanat sergisi

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA İl Sağlık Müdürlüğü'nce 'Tıp Bayramı' etkinlikleri kapsamında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının yaptığı resimler sergilendi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında hastanede görevli sağlık çalışanlarının yaptığı resim çalışmalarının yer aldığı sergi açıldı. Sergi öncesinde hastanede verilen sağlık hizmetleri hakkında sunum yapıldı. Dr. Levent Özgönül ise Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerindeki tıp okullarını slayt gösterimiyle tanıttı, tıp tarihinin dünü ve bugünü hakkında bilgi verdi.

Uzman Dr. Elçin Süren ile yeğeni Tolga Başkan'ın müzik dinletisinin ardından hastane fuayesindeki resim sergisinin açılışı yapıldı. Sağlık çalışanlarının bez tuval üzerine yağlıboya ve akrilik boya çalışması resimleri ilgi gördü. Hastane başhekimi Prof. Dr. Halil Yalçın Yüksel, eser sahipleri Doç. Dr. Güzin Aykal, Uz. Dr. Ayten Aykol, memur Eşref Bulut, tıbbi sekreter Ülker Kaplan, kızı Merve Ela Kaplan, hemşire Melike Çil, kızı Elif Çil, emekli hemşire Herdem Yağış'a çiçek vererek teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.