Sağlıkla uzayan saçlar için 5 püf noktası

Saçlarınız hem ışıl ışıl parlasın hem de sağlıklı bir şekilde uzasın istiyorsanız bu basit püf noktalarına bir göz atmalısınız...

20 Şubat 2019, Çarşamba 09:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TARAMA

TARAMA

Saçını gün içinde çok sık olmayacak şekilde, belli aralıklarla tarayın ya da yumuşak bir fırça ile fırçalayın. Bu alışkanlık saç derinizi uyaracak ve oradaki kan dolaşımını hızlandıracaktır. Böylelikle saçlarınızın uzama hızı artar.

ISIDAN KAÇININ

ISIDAN KAÇININ

Isı ile şekillendirme saçlarımız için en çok kullandığımız yöntemlerden birisi. Ancak aynı zamanda saç sağlığını bozan da bir şey. Bunu hiç yapmayın diyemiyoruz elbette ancak özel durumlar dışında saçı çok fazla ısıya maruz bırakmamaya çalışın. Ne kadar kaçınırsanız saçınızı o kadar az yıpratırsınız.

ÜRÜNLER

ÜRÜNLER

Saç bakım ürünlerini çok fazla kullanmak aslında saçınıza iyi gelmez. Sağlıklı ve temiz bir saç zaten yeteri kadar iyi görünecektir. Saçınıza sürdüğünüz bakım ürünleri ne kadar faydalı olduklarını iddia etseler de bir noktadan sonra saçınızı ağırlaştırır, çabuk yağlanmasına sebep olur ve doğal ışıltısını maskeler.

YIKAMA

YIKAMA

Elbette temiz saçlara ihtiyacımız var. Hem temizlik hem de sağlık açısından. Ancak şunu unutmamak lazım: Fazla yıkanan saç daha çabuk yağlanmakla kalmaz aynı zamanda zaman içinde sağlığını da kaybeder. Saçlarınızın cinsine göre gün aşırı hatta 3 günde bir yıkamak en sağlıklısıdır. Saçınızı her gün yıkamayın!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi ten rengi hangi saç rengini kulanmalı?