Zayıflamak isteyenlere yardımcı 10 diyet ve egzersiz uygulaması

Artık günlük hayatta yaptığımız her iş için bir akıllı telefon uygulaması var. Günde kaç adım attığımıza, regl tarihlerimize, banka hesaplarımıza hatta kıbleye bile cep telefonu uygulamalarından bakıyoruz. Zayıflamak, sağlıklı beslenmek, doğru egzersiz planı çıkarmak için de pek çok uygulama var. Sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarından kilo kontrolü yapmak inanın zayıflama işini çok kolaylaştırıyor. Peki hangisini indirmeli?

20 Şubat 2021, Cumartesi 10:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Freeletics

1. Freeletics

Freeletics sizi sürekli hareket halinde tutacak bir uygulamadır. Özellikle spor salonuna gidecek motivasyonu yahut zamanı olmayanlar için tasarlanmıştır. Bu uygulama vücut ağırlığı ile yapılabilecek egzersizleri size sunacaktır, herhangi bir ekitmana ihtiyacınız da olmayacak. Herhangi bir ekilpmana ihtiyaç duymadan neler yapabileceğinizi görünce oldukça şaşıracaksınız. Böylece mazeretleriniz bitecek ve bu uygulama sayesinde antrenörü sizin ayağınıza getirecek.


2. Meditasyon

2. Meditasyon

Daha mutlu ve huzurlu bir hayat için Meditasyon… Bu uygulama ile günde 5 dakikadan başlayan farkındalık egzersizleri ile bedeninizi ve duygularınızı tanıyabilir, stresini yönetebilir, endişeni azaltabilir ve uyku problemlerini çözebilirsiniz.

3. FatSecret Kalori Sayacı

3. FatSecret Kalori Sayacı

Zayıflamaya yardımcı mobil uygulamalar listemizin ilk sırasında FatSecret yer alıyor. Kalori ölçümü, beslenme ve egzersiz önerileri ve yemek tariflerine kolayca ulaşabileceğiniz FatSecret Kalori Sayacı ile artık neler yemeniz gerektiğini bileceksiniz. Kullanıcılar tarafından tam not almış uygulamayı Google Play ve App Store'da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

4. Diyet Kolik

4. Diyet Kolik

Gün içerisindeki kalori, su ve egzersiz takibinizi yaparak sizi ideal kilonuza ulaştırmaya çalışan Diyet Kolik ile o güne dair detaylı istatistiklere ulaşarak bir önceki günler ile kıyas yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde sürekli güncellenen beslenme planları ve yemek tarifleri ile sıkıcı diyet listelerine son verebileceğiniz bir uygulama.

5. Dilara Koçak

5. Dilara Koçak

Dilara Koçak, sağlıklı yemek tarifleri, kilo vermeyi kolaylaştıran ipuçları, Apple Health uygulamasıyla etkileşime geçen adım sayarı ve dahasıyla bir sağlıklı yaşam koçuna dönüşen app, ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu sağlıyor. Bu ücretsiz uygulamayı, AppStore’dan indirebilirsiniz.

6. Aqualert: Su İçme Hatırlatıcısı

6. Aqualert: Su İçme Hatırlatıcısı

Düzenli su içmenin kilo verme üzerinde olumlu etkileri yıllardan beri tartışılmaz. Fakat düzenli su içmeyi çoğumuz ihmal ediyoruz. Su içmek ya aklımıza gelmiyor ya da kalkıp almaya üşeniyoruz. Uygulama sayesinde artık su içmeyi unutmayacaksınız. Çünkü o size su içmeniz gerektiği zamanları haber verecek.

7. Runtastic Koşu ve Fitness Takibi

7. Runtastic Koşu ve Fitness Takibi

Runtastic Koşu ve Fitness Takibi uygulaması, diyet programına hareket katmak isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulama. Rota takibi, sesli koç, antreman alışkanlık analizi, yıllık koşu hedefi gibi özellikler içeren Runtastic, Türkçe dil desteğine de sahip.

8. YAZIO

8. YAZIO

5 milyondan fazla kişinin indirdiği uygulama kilo verme, kas geliştirme, kalori tablosu, egzersiz günlüğü gibi özellikleri içerisinde barındırıyor. Türkçe dil desteğine sahip uygulamayı hem Android hem de iPhone sahipleri telefonlarına kolayca yükleyebilir.


9. Pedometre

9. Pedometre

Uygulama, en iyi adımsayar uygulamalarında top 10 da. Adımlarınızı saymak için yerleşik sensörü kullanıyor. GPS izleme olmadığından pilden büyük ölçüde tasarruf edebiliyorsunuz. Yaktığınız kalorilerinizi, yürüme uzaklığını ve süresini de takip ediyor.

10. Nike Training Club

10. Nike Training Club

Uygulama, kuvvet ve dayanıklılıktan hareket kabiliyeti ve yogaya kadar tüm vücudu çalıştıran 185’tan fazla ücretsiz antrenman sunuyor. Nike, sporcuların, vücutlarından ve zihinlerinden yararlanarak potansiyellerini maksimuma çıkarması için birçok program sunuyor. Ücretsiz indirilebilen Nike+ Training Club uygulamasının bir parçası niteliğindeki egzersizleri, herhangi bir yerde ve 15 ile 45 dakika arasında yapabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Salatayla doymuyorum diyenlere: Salatayı sevdiren tüyolar