Sağlıklı bir vücut için sadece 10 dakika!

Sağlıklı bir vücut için sadece 10 dakika!

Türkiye'ye gelen 'PLAY' ve '4.3.2.1' formüllerinin mimarı, sağlık ve egzersiz uzmanı Sean Foy, sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını anlattı

15 Temmuz 2011, Cuma 00:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerikalı ünlü egzersiz uzmanı Sean Foy, sağlıklı ve uzun bir hayat için doğru beslenme kadar egzersizin de önemli olduğunu belirterek, egzersizin bir hayat tarzı olarak benimsenmesi gerektiğini vurguladı. Nutrilite Sağlık Enstitüsü Sağlık ve Egzersiz Uzmanı olarak çeşitli projelere imza atan Foy, ideal sağlıklı bir yaşamın gizli formülünü de açıkladı.

'GÜNDE 10 DAKİKA AYIRARAK FİT KALINABİLİR'

Kısaca P.L.A.Y. olarak adlandırıldığı bu formülü fiziksel aktivite, güçlendirme hareketleri, aerobik egzersizi ve gençlik direnci olarak açıklayan Foy, kendi geliştirdiği 4.3.2.1 sistemi hakkında da bilgi verdi. Foy, "Günde sadece 10 dakika ayırarak fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak mümkün. 4 dakika hızlı tempoda aerobik hareketleri, 3 dakika dayanıklılık egzersizleri, 2 dakika kas güçlendirici hareketler ve 1 dakika da gevşeme hareketleri ile toplamda sadece 10 dakika ayırarak, zinde ve daha rahat hissedilebileceğini belirtti.

Hareketler için illa bir spor salonuna gitmenin gerekmediğini söyleyen Foy, evde ya da ofiste de rahatlıkla yapabilecek bir egzersiz diyerek spor ve egzersizin hayatın bir parçası olmasının aslında hiç de zor olmadığını belirtti.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bağışıklık sistemini güçlendiren ev yapımı ağız spreyi