Sağlıksız bir ilişki bizi nasıl etkiler?

Aşk bazen gözümüzü kör edebilir. Bu da önümüzdeki tehlikeleri göz ardı etmemize neden olur. Sağlıksız bir ilişkide olmak, size sandığınızdan daha fazla zarar verebilir.

24 Şubat 2021, Çarşamba 15:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Arkadaşlıklar ve ilişkiler 2 kişilik bir ekip işi aslında. İki insanın birlikte çalışması, zaman geçirmesini ve bağlantı kurmasıdır. Peki telefon etmeye bile üşenen, enerji harcamaktan çekinen bir partnerin peşinden gitmek ne kadar doğru?

Yanınızda sürekli telefonuyla uğraşan, sık sık gelen tüm aramalara cevap veren ya da dakikalarca siz orada yokmuşsunuz gibi telefonla konuşan bir partner, muhtemelen kendisinin oldukça popüler bir kişi olduğunu kanıtlamaya çalışıyordur. Bu durum ayrıca telefonun karşısındaki diğer insanın da sizden daha önemli olduğu ortaya çıkarıyor. Öyleyse böyle bir ilişkiye devam etmenin mantığı nedir?

Her ilişki sonsuza dek sürmez belki ama güven bu konudaki en önemli faktör.

DOĞRU SORULARI ERKENDEN SORUN

DOĞRU SORULARI ERKENDEN SORUN

İlişki aslında riskli bir iş. Doğru soruları partnerinize erkenden sormak, bu riski bir derece azaltabilir. Özellikle de aşktan kör olduysanız ve bazı şeyleri fark etmekte zorluk çekiyorsanız...

Doğruları gördükten sonra ise en zor olan ayrılmaktır. Çoğu insan ayrılmayı göze alamasa da, sağlıksız bir ilişkide bulunmak birçok açıdan zarar görmenize neden olabilir.

Sağlıksız ilişki bizi nasıl etkiler

Sağlıksız ilişki bizi nasıl etkiler

Sağlıksız ilişki içinde olmak, öz güven eksikliğinin ortaya çıkmasına neden olur. Öz güven eksiliği yalnız başınıza karar verememe ya da sürekli desteklenme isteğini açığa çıkarır.

Uzun vadede sağlıksız bir ilişki sürdürmeniz, diğer insanlara karşı da güveninizi azaltır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzun ilişkinin sırrı tartışma şeklinizde saklı