Şahika Ercümen: Survivor'daki zorluklar beni güçlendirdi

Survivor 2017'ye ünlüler takımından katılan Şahika Ercümen 14. hafta elenerek yarışmaya veda etti. Şahika Ercümen elendikten sonra ilk sözlerini ise sosyal medya hesabından yayınladı

28 Nisan 2017, Cuma 11:39
A A
'DOĞRU BİLDİĞİMİN ARKASINDA DURDUM'

'DOĞRU BİLDİĞİMİN ARKASINDA DURDUM'

''Hayatımın en zor maceralarından biri geride kaldı. Fiziksel ve psikolojik olarak çok yorgun bir zamanımda, kondisyon anlamında en düşük olduğum anda dünyanın en zor yarışmasına katılmış oldum fakat her ne şartta olursa olsun kişiliğimden ödün vermedim, neysem oydum. İllaki hatalarım oldu ama hep çevremdekilere kalbimden geldiği gibi davrandım, doğru bildiğimin arkasında durdum ve her şeyden önemlisi kazanmak için her yol mübah diyerek ilerlemedim."

'ZORLUKLAR BENİ GÜÇLENDİRDİ'

'ZORLUKLAR BENİ GÜÇLENDİRDİ'

''Çünkü benim için hayatta zihniyet, vicdan, adalet, dürüstlük ve saygı; iyi niyet ile harmanlanması gereken en önemli kriterler. Survivor parkurun yanında doğa şartları ve psikolojik etmenlerle de mücadele etmek anlamına geliyor benim için. Balina Adası'nda geçirdiğim her anın hakkını vermeye çalıştım. Aile hasreti ve özgür olamama duyguları şüphesiz beni en çok zorlayan etmenlerdi. Bir de bunun yanına insanlarla mücadele etmek zorundaydım fakat bu zorluklar beni çok daha güçlendirdi.''

'İYİ Kİ KATILMIŞIM'

'İYİ Kİ KATILMIŞIM'

''Ben orada bunları yaşarken bir sürü iyi kalp de benimle gülmüş, benimle ağlamış, benimle kızmış. Gözlerimden mutluluk gözyaşı gelerek okudum sevgi dolu içten samimi mesajlarınızı. Ve sırf bu yüzden bile diyorum ki her şeye rağmen iyi ki katılmışım. Benim için elendim diye üzülen tüm dostlarım sakın üzülmeyin! Biraz dinlendikten sonra süper projelerle kaldığımız yerden daha da güçlü ve büyük bir aile olarak devam edecegiz."

Peki Şahika Ercümen kimdir? İşte Ercümen hakkında bilgiler ve fotoğraflar...

Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 yılında Çanakkale'de doğdu.

Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’ni bitiren Şahika Ercümen, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Ercümen, halen yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Astım hastalığından dolayı çok zor bir çocukluk geçirdiğini ifade eden Şahika, sualtı sporlarına başlamasını hayatının dönüm noktası olarak kabul ediyor.

Sualtı Sporları Milli Takımı’nda sualtı hokeyi, sualtı rugbysi, monopalet ve serbest dalış branşlarında 100 üzerinde ulusal şampiyonluk ve rekorunun yanı sıra 8 tane de Dünya Rekoru sahibi olan Şahika, spor kariyeri dışında diyetisyenlik yapıyor ve sualtı belgeselciliği ile uğraşıyor.

Doğanın korunması, nesli tehlike altında olan canlılar ve engelliler ile dalış gibi sosyal sorumluluk projelerini aktif olarak yürütmekte olan Şahika, pek çok kurum ve kuruluş için başarı ve motivasyon seminerleri de vermekte.

Şahika, yoğun seyahatler ve antrenman kampları dolayısı ile farklı dilleri ve kültürleri araştırmaya, kitap okumaya düşkün olduğunu ifade ediyor.

Şahika Survivor'a katılma sebebini “inanırlarsa her şeyi yapabileceklerini göstermek ve “insanlara ilham olmak olarak tanımlamıştı.

KEREMCEM'LE FLÖRT EDİYORDU!

KEREMCEM'LE FLÖRT EDİYORDU!

Bu gerçeği öğrenen şaşıp kalıyor ama bu ünlü ikili 2014 yılında, kısa bir dönem flört etti. Geriye ise sadece bu fotoğraflar kaldı. Ayrılık sonrası Kenan Erçetingöz'ün programına katılan güzel ise bu iddiaların doğru olmadığını, başka bir sevgilisi olduğunu söyledi.

İşte fotoğraflarla Survivor Şahika...

Sıradaki haber yükleniyor...