Sahil Güvenlik Komutanlığı (SGK) uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı (SGK) uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na uzman erbaş alınacak. Başvurular 13-23 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 10 gün sürecek başvurular için uzman erbaş adayları şartlara odaklanmış durumda... Peki, başvurular nasıl yapılır?

13 Mayıs 2019, Pazartesi 14:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alacak. İlan bugün yayınlandı ve son başvuru süresi olarak 23 Mayıs belirlendi. Başvuru şartları açıklandı ve kılavuz yayımlandı. 

Bu ilana başvuru yapmak isteyenler "Sahil Güvenlik Komutanlığı (SGK) uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?" sorularına yanıt arıyor.

İLAN DETAYINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Mayıs 2019) diğer şartları taşıyor olmak.

İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ‘100 kayıp at’ iddiası… MHP'li başkan istifa etti