Sahile vuran çöpler temizlendi

Sahile vuran çöpler temizlendi

Sahile vuran çöpler temizlendi

14 Ocak 2022, Cuma 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ALANYA, (DHA) - ALANYA Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde etkili olan yağış ve fırtınanın ardından denizden kıyıya vuran atıkların temizliğine başladı.

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, temiz ve yaşanabilir bir kent misyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son günlerde ilçe genelinde etkili olan yağış ve fırtınanın ardından denizden kıyıya vuran atıkların temizliğine başlandı. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ile işbirliğinde yapılan temizlik çalışmasında sahilde biriken atıklar toplandı.

Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir her yıl kamyonlarca çöpün denizden kıyıya vurduğunu belirtti. vatandaşlara çöplerini çöp kutularına atmaları konusunda duyarlı davranmaya davet eden Demir, "Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak fırtına ve yağışların etkisiyle kıyıya vuran çöpleri sahilden temizlemeye başladık. Vatandaşlarımızdan rica ediyoruz, gittikleri piknik, mesire, yeşil alanlarda çöplerini bırakmasınlar. Aksi halde bırakılan bu çöpler yağışların da etkisiyle akarsular aracılığıyla denize ulaşıyor. Lütfen duyarlı olalım" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alanya Belediyesi aşırı yağışta seferber oldu