Şahin: Aklı yerinde bir insan bunu yapmaz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Kocaeli'de bir annenin Kurban Bayramı tatilinde 2 aylık bebeğini evde bırakarak memleketine gitmesi sonucu ölümüne sebebiyet verdiği iddialarını değerlendirdi

24 Ekim 2013, Perşembe 10:20
A A

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Florya’da bulunan Türk Anneler Derneği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

44 öğrencisi bulunan okulu ziyaret eden Bakan Şahin’i Türk Anneler Derneği Genel Başkan Gül Baysal, Merkez Şube Başkanı Leman Varnacı ile veliler ve öğrenciler karşıladı.

Bakan Şahin otizm, down sendromu, zihinsel ve bedensel engellilerin tam gün eğitim alabildiği okulun çalışmalarını anlatan slayt gösterisini izledi. Yaş sınırlamasının olmadığı okulda eğitim gören bazı öğrenciler Gangnam Style şarkısı ile dans ederken, down sendromlu Emre Ünlükaplan(28) yazdığı şiiri okudu.

'OLAYI ANLAMAK İÇİN SORUŞTURUYORUZ'

Kocaeli’nde bir annenin Kurban Bayramı tatilinde 2 aylık bebeğini evde bırakarak memleketine gitmesi sonucu ölümüne sebebiyet verdiği iddialarına Bakan Şahin şöyle yorum yaptı:

"Bunu akıl ve ruh sağlığı yerinde olan bir insanın, varlığın yapması mümkün değil. Doğada her şey anne ve çocuk üzerinde oluşmuş durumda. Her canlı kendi evladını koruma içgüdüsüyle hareket ediyor. Ama olayı anlamak ve nedenlerini iyi bir şekilde soruşturmak durumundayız."

Konuyla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü belirten Bakan Fatma Şahin konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bakanlık olarak olayın neden ve sonuçlarını bilimsel olarak inceletmek için bir ekip oluşturduk. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olan bir insanın bunu yapması mümkün değil. Bunun neden yapıldığının çok iyi analiz edilmesi ve ona göre yorumlanması gerekiyor. Yarın raporlarla ilgili ön çalışmalar gelecek. Şu an üzerinde çalışıyoruz."

 Ezgi ÇAPA-İdris TİFTİKÇİ/ İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.