Sahte bekaret kanı bile yaptılar

Sahte bekaret kanı bile yaptılar

Bakire olmayan kimi kadınların, kocalarını kandırmak için gerdek gecesinde kullandığı sahte bekaret kanı tepki çekiyor

29 Eylül 2009, Salı 14:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bekaretini kaybetmiş kadınların, evlendikten sonra gerdek gecesi sırasında kızlık zarının kanamasına benzer sahte kan çıkaran bir alet kullandığının ortaya çıkması, Mısır'da başta din adamları olmak üzere muhafazakarları fena halde öfkelendirdi.

BBC’nin haberine göre, Mısır’ın önde gelen din adamlarından Abdül Muti Bayumi, bu aleti Mısır’a ithal edip satanların ölümle cezalandırılmasını isterken, Mısırlı parlamenterler de hem aletin ithalinin hem de kullanılmasının yasaklanması çağrısında bulundu. Mısır’ın fetva mercii El Ezher Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Prof. Bayumi, bu aleti ülkeye sokmanın topluma kötülük yaymakla bir olduğunu savunarak, bunun da cezasının İslami şeriat yasalarına göre ölüm olduğunu söyledi.

MİLLETVEKİLLERİ DE DEVREDE
Bu arada Mısır parlamentosundan bir grup milletvekili de açıklama yaparak, erkekleri aldatmaya yönelik ve İslam toplumunda ahlak dışı davranışları teşvik ettiği öne sürülen aletin ithalinin yasaklanması çağrısında bulundu.

BBC’ye göre, Çin’de yapılan ve bakireliğin büyük önem taşıdığı Arap ülkelerinde giderek yayıldığı öne sürülen alet kadın cinsel organına yerleştiriliyor. Evlililik öncesinde bakireliğini kaybeden ve eşinin bakire olmadığını anlamasını istemeyen kadınların kullandığı belirtilen alet, cinsel ilişki sırasında kızlık zarından çıkan kana benzer bir sıvı çıkarıyor.

Aletin Ortadoğu’daki kliniklerde yaygın olarak satıldığını öne süren BBC’ye göre, örneğin Suriye’de bu alet 15 dolara (yaklaşık 22 TL) satılıyor.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tahran'da salgın nedeniyle 'risk barındıran' yerler 1 hafta kapatılıyor