Sahte besinleri gerçeklerinden ayırmanın yolları

Marketlerden satın aldığımız ürünler her zaman beklediğimiz kadar doğal ve sağlıklı olmayabiliyor. Bazı ürünler sahteleriyle değiştirilebiliyor. Bu durumu anlamak ve doğal ürünleri seçebilmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz...

23 Kasım 2018, Cuma 15:41
A A
Pirinç:

Pirinç:

Ana yemeklerin vazgeçilmezi olan pilavın temel maddesi olan pirinçte sahtesi yapılabilen gıdalardan biri. Nişasta ve plastik karıştırılarak yapılan sahte pirinç, suyun içinde asla batmaz ve plastik gibi yanar.

Soya sosu:

Soya sosu:

Doğal sos, lezzetli ve sağlıklı iken gerçek olmayan soslar çok tehlikeli olabilir. Herhangi bir markette bile sosun gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bunun için:

Malzemeler: Fazla bileşen ve tat arttırıcı varsa, vakit kaybetmeden sosu yerine bırakmalısınız. Renk: Birçok durumda, doğal soya sosu kahverengi veya açık kahverengidir. Eğer çok koyu bir renkse, muhtemelen soya sosuyla pek bir ilgisi yoktur.

 

Kırmızı havyar:

Kırmızı havyar:

Camdan yapılmış bir kap, plastikten her zaman daha iyidir. Bu yüzden plastik alacağınız havyar, cam kutuda olsun. Havyar taneleri aslında birer yumurtadır. Yani yuvarlak görünmemelidir. Eğer öyleyse, havyar sahtedir.

 

 

Sağlıklı kuru meyve:

Sağlıklı kuru meyve:

Kuru meyveler çekici görünmemelidir. Ama bu şekilde, pek çok insan onları normal görüntüleriyle satın almak istemeyecek. Bu yüzden birçok üretici, daha cazip hale getirebilmek için kükürtdioksit kullanıyor. Aslında doğru kurutulmuş meyvenin öyle canlı ve parlak renkleri yoktur.

 


Kızılcık:

Kızılcık:

Bir süpermarkette ucuz kızılcık görürseniz dikkatli olmalısınız. Bu ürün için fiyat çok önemli bir işarettir. 

Tavuklar :

Tavuklar :

Yüksek kaliteli tavuğun cildi sarıdır. Üreticiler "doğru" rengi elde edebilmek için piliçle ya da takviyeli bazı yiyeceklerle tavukları besleyebilirler. Yüksek kaliteli tavuk küçüktür ve kaynatılması uzun zaman alır.

Balıklarda sahte gözler:

Balıklarda sahte gözler:

Kuveyt'te deniz ürünlerinin sokak pazarlarından birinde, bir personelin balıklarına daha taze görünmesi için plastik göz taktığı öğrenilince bu yer kapatıldı. Aldığınız balıkların gözlerine dikkat edin ...

 

Zeytinyağı:

Zeytinyağı:

Zeytinyağının da içine mısır, palmiye, ve soya yağı katılmış olabiliyor. Zeytin yağının gerçek olup olmadığını anlamak için buzdolabına koyun. Eğer zeytin yağı donuyor ve üzerinde tortu oluşuyorsa bu gerçek bir yağ demektir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.