Sahte köy yumurtalarına kanmayın

Sahte köy yumurtalarına kanmayın

Sağlıklı beslenmeye özen gösteren çoğu kişi doğal olduğunu düşündüğü için 'köy yumurtası'nı tercih ediyor. Ancak kötü niyetli bazı satıcılar yumurtaları samanla karıştırıp, 'köy yumurtası' diye pazarlıyor. Uzmanlar, güçlü bir protein kaynağı olan yumurtanın beslenme için önemini vurgularken 'sahte köy yumurtaları'na karşı uyarıyor

04 Eylül 2015, Cuma 16:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uzmanlar, sahte köy yumurtalarına karşı vatandaşları uyardı. Piyasada birçok yerde samanla karıştırıp üstüne gübre sürülerek satılan yumurtaların gerçek köy yumurtası olmadığını belirten uzmanlar, gerçek ve sahte köy yumurtası ayrımını tüketicinin yapamayacağını söyledi.

GÜVENDİĞİNİZ YERDEN ALIŞVERİŞ YAPIN

Tüketicinin sahte ve gerçek köy yumurtasını ayırt edemeyeceği için güvendikleri yerlerden alışveriş yapmaların tavsiye eden uzmanlar,  nerede üretildiği yumurtaları satın almanın daha sağlıklı oludğu uyarısında bulundu. Köy yumurtası ve çiftlik yumurtası arasında ise çok fazla fark bulunmadığını hatırlatan uzmanlar, hayvanın tükettiği yemlerin vitaminler bakımından yumurtayı etkilediğini belirtti.

TÜKETİM TARİHİ YUMURTADA ÖNEMLİ

Açıkta köy yumurtası gibi satılar ürünlerde de tüketim tarihinin bilinemeyeceği gibi bir tehlike oluşacağı uyarısını yapan uzmanlar, yumurta alırken öncelikli olarak üretim ve tüketim tarihlerinin olup olmadığına bakılması, köy yumurtası adı altında satılan yumurtalara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bıldırcın yumurtasının faydaları neler? Bıldırcın yumurtasının 10 faydası