Şaka sanıp yardım etmemişler

Adana'da serinlemek için sulama kanalına giren 15 yaşındaki çocuk, akıntıya kapılarak kayboldu. Kayıp çocuğun arkadaşı gözyaşı dökerken, çevredekilerin çocukların şaka yaptığını düşünerek yardım etmediği iddia edildi

01 Temmuz 2016, Cuma 20:04
A A
Şaka sanıp yardım etmemişler

Ali Şenol (15) ve arkadaşı Metin Uludede (11) bisikletle dolaşmaya çıktı. Bisikletlerinin bozulması üzerine yürüyerek eve dönen arkadaşlardan Ali Şenol, serinlemek için sulama kanalına atladı.

Yüzme bilmeyen Şenol, akıntıya kapılarak batıp çıkmaya başladı. Yüzme bilmediği için suya atlayamayan Uludere ise bağırarak vatandaşlardan yardım istedi. Ancak vatandaşlar çocukların şaka yaptığını düşünerek yardım etmedi. Şenol ise kısa süre sonra akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Şenol’un sudan çıkamadığını gören vatandaşlar, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sualtı polisi, Şenol’un gözden kaybolduğu yerden suya girdi. Şenol’un arkadaşı Uludede ise uzun süre gözyaşı döktü.

“Şaka yapıyorlar diye kimse kurtarmadı”

Olayı polise bildiren Kadir Kaya, “Çocuk suyun içinde batıp çıkıyordu. Yanındaki arkadaşı da bağırıyordu. İnsanlar yürüdü şaka yapıyor diye. Elini uzatsalar kurtarırlardı. İnanlar dalga geçiyor sandı. Ama çocuk resmen bağırıyordu. Biz karşı taraftaydık. Koştuk ama yetişemedik” dedi.

Kaya, çocuğa yardım etmeyen vatandaşlara ise tepki gösterdi. Polis, Şenol’u arama çalışmalarını sürdürüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...