Sakal nasıl gürleşir? Enine boyuna sakal gürleştirme rehberi

Sakal gürleştirme, seyrek sakallı erkeklerin en büyük problemlerinden biri. 'Köseyim sakal nasıl çıkar?' sorusu her seyrek sakallı tarafından sık sık araştırılır. Peki ama sakal nasıl gürleştirilir? Yöntem çok. Sakal gürleştirmenin türlü türlü yolu var. 'Seyrek nasıl gürleşir?' diyorsanız, size bir dizi cevapla geldik.

19 Eylül 2020, Cumartesi 12:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Diyetinize dikkat

Diyetinize dikkat

Sakalın yapı taşı olan protein bakımından zengin besinler yemeye de gayret edin. Bakım tekniklerinin yanında beslenme şekliniz de gür ve çekici sakallar için oldukça önemli. Doktorunuza başvurarak alabileceğiniz yardımcı supplementler yanında diyetinize somon, yemişler, yumurta gibi protein ve faydalı yağlar bakımından zengin besinleri entegre ederek var olan sakalların daha gür ve hızlı uzamasını sağlayabilir, böylece seyrek bölgelerden dikkati kolaylıkla uzaklaştırabilirsiniz.

 Düzenli tıraş şart

Düzenli tıraş şart

İster hipster ister Justin Timberlake sakalı isteyin... Uzunluğu fark etmez. Düzenli tıraş olmak sakallarınızın çok daha temiz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bunu tıpkı, ‘saçın kırıklarından aldırmak’ mantığı gibi düşünebilirsiniz.  


 Temiz tutun ve yağlardan faydalanın

Temiz tutun ve yağlardan faydalanın

Sakallarınızı temizledikten sonra tarakla düzgünce tarayın ve kıl köklerini besleyen argan ya da tatlı badem yağı gibi doğal yağları masaj yaparak sakallarınıza yedirin. Bu işlemi gece uyumadan önce yaparsanız hem rahatsız olmaz hem de sakalarınızın yeterince beslenmesine süre tanımış olursunuz.


 Cildinizi nemlendirin

Cildinizi nemlendirin

Sakallarını uzatmaya karar veren erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri, sakalın altındaki cildin unutulması ya da ihmal edilmesidir. Cildinizin sakalla kaplı olması, korunduğu ya da bakıma ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Eğer cilt bakımınızı ihmal ederseniz sakalın altındaki deride tahriş, pullanma ve kaşıntı meydana gelebilir. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak için cildinizi ve sakalınızı düzenli olarak temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Uykunuzu alın

Uykunuzu alın

Sakallarınız her şeyden önce, düzenli uykuyla ve sağlıklı beslenmeye gürleşir. Büyüme hormonunuzun düzenli şekilde salgılanmasına imkan vermeden, gür sakallara sahip olmayı nasıl bekleyebilirsiniz ki? Gece 11.00 ve 2.00 arasında uyumuş olmaya dikkat edin. 

 Cildinizi uyarın

Cildinizi uyarın

Kan dolaşımını hızlandırmak sakal kıllarının daha hızlı ve güçlü uzamasını tetikleyebilir, kıl köklerini uyaran bu sistem kalın sakal telleri yaratarak daha gür bir görünüm sağlayabilir. Bunun için cildinizi fırçalamaktan çeşitli masaj tekniklerine farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

 Limon Suyu & tarçın

Limon Suyu & tarçın

Eğer tarçına karşı alerjiniz yoksa ve cildiniz çok hassas değilse; tarçın ve limon suyundan bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze maske olarak uygulayın. Her hafta 1 defa deneme sonucunda, kıl köklerinin beslendiğini göreceksiniz. Sakallarında dökülme, seyrekleşme olan erkeklere tavsiye edilen güçlü bir kürdür.

Buz ve Sarımsak

Buz ve Sarımsak

Buzu sakalınızın çıkmasını istediğiniz bölgeye sürüyorsunuz. Soğuyan bölgeye ikiye kestiğiniz sarımsakları cildinizi tahriş edene sürtüyorsunuz. Yüzünüz kızarana kadar işleme devam etmeniz gerekiyor. İşlem acı verici olsa da uygulayanlardan alınan sonuçlara göre olumlu yanıt veren yöntemlerden biridir.

 Sarımsak & zeytinyağı

Sarımsak & zeytinyağı

Ezilmiş sarımsak ve zeytinyağından hazırlayacağınız sakal çıkarma kürü sayesinde kısa sürede sakallarınıza gür bir görünüm kazandırmış olacaksınız. Strese bağlı ya da ilaç kullanımı etkisinden dolayı azalan sakalları, yeniden çıkarmak için haftada 1 defa sarımsaklı ve zeytinyağlı karışımı kullanmalısınız. Sarımsak, kıl köklerini besleme özelliğine sahip bir besindir. Zeytinyağı da sakalların rahatça uzaması için cildin nem dengesini korur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözleri daha büyük göstermek için 10 makyaj tüyosu