Saksıda salatalık nasıl yetişir? Evde salatalık yetiştirme yöntemleri

Evde bazı sebze ve meyveleri kendiniz yetiştirebilirsiniz. Evdeki saksıda yetişebilecek meyve ve sebzelerden biride salatalıktır. Evde salatalık yetiştirme yöntemlerini öğrenmek için "Saksıda salatalık nasıl yetişir? Evde salatalık yetiştirme yöntemleri" haberimize göz atın.

25 Mayıs 2020, Pazartesi 02:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Salatalığın sağlık için faydaları oldukça fazladır. Sağlıklı besinleri evde kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Uygun saksı ve doğru koşullarda yetiştirilen salatalık oldukça lezzetli olur. Eğer evde salatalık yetiştirmek istiyor ve salatalık nasıl yetişir öğrenmek istiyorsanız "Saksıda salatalık nasıl yetişir? Evde salatalık yetiştirme yöntemleri" haberimize bir göz atın.


Saksıda salatalık nasıl yetişir?

Saksıda salatalık nasıl yetişir?

Genişliği en az 30 cm olan bir saksı, destek çubuğu ve tohumunuzu hazırlayın. İçerisi toprak dolu saksının içine destek çubuklarını ucu birleşmiş üçgen şeklini alacağı şekilde yerleştirin. Daha sonra çubukların tam ortasında ortalama 1,5 cm genişliğinde bir oyuk açın. Oyuğun içine 5 - 6 adet salatalık tohumu koyun ve oyuğu kapatın. Kapatırken çok bastırmamaya özen gösterin. Akis halde tohumlar zarar görebilir. Daha sonra toprağı nemlendirecek kadar su verin. Saksıyı bol ışık alan güneşli bir alana koyun ve ara sıra az miktarda gübreleyin. Zamanla salatalık fidesi büyüdükçe destek çubuklarına sarıp büyümesini kolaylaştırın. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oyun hamuru tarifi: Evde oyun hamuru nasıl yapılır?