Salatalık suyunun mucize faydaları

Salatalarımızın vazgeçilmezlerinden olan salatalık yüzde 96 oranında su içeriyor. Zengin minerallerden ve vitaminlerden oluşan salatalık hem cilde hem de vücuda oldukça yararlı bir sebze. Mide sorunlarına yardımcı olan ve cildi besleyen salatalık ile sağlığınızı koruyabilirsiniz.

29 Haziran 2018, Cuma 16:49 Son Güncelleme:
A A
DETOKS İÇECEKLERİNİN GÖZDESİ...

DETOKS İÇECEKLERİNİN GÖZDESİ...

Detoks içeceklerinin en sık kullanılan malzemeleri arasında bulunan salatalık, hem sıvı deposu olması hem de mineral zengini bir besin olması ile vücudu besliyor ve temizliyor.

FERAHLATIR

FERAHLATIR

Salatalık suyu yaz aylarında lezzetli ve ferahlatıcı özelliği ile öne çıkıyor. Sıcaktan dolayı ortaya çıkan hararet sorununu gidermede de etkili.

ZAYIFLATIR

ZAYIFLATIR

Salatalık suyu harika bir zayıflama içeceği. Yemeklerinizin yanında asitli içecekler veya meyve suları yerine salatalık suyu içerek 200 kalori daha az tüketmeniz ve diyetinize katkıda bulunmanız mümkün.

KANSER DÜŞMANIDIR

KANSER DÜŞMANIDIR

Salatalık suyu bağışıklık güçlendirici içeriğinden ötürü tam bir kanser savaşçısı olarak adlandırılıyor. Öğünlerinizde salatalık suyuna yer açarak kansere yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz.

AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR

AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR

Salatalık suyu diş eti sorunlarını ve ağız bakterilerini etkisiz hale getirerek kötü kokulara karşı savaşmada oldukça etkili bir içecek.

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR

Kemik sağlığında önemli rol oynayan ve içeriğinde K vitamini bulunduran salatalık suyu ile kemik hastalıklarına yakalanmamak ve bu hastalıklarla birlikte ortaya çıkan ağrıları azaltmak mümkün.

BAKTERİLERİ TEMİZLER

BAKTERİLERİ TEMİZLER

Deri hastalıklarının hızlı iyileşmesinde ve bakterilerin temizlenmesinde etkili olan salatalık suyu, vücuda oksijen taşınmasında ve vücut sisteminin güçlendirilmesinde de etkin bir rol oynuyor.

CİLDE SAĞLIK VE IŞILTI KAZANDIRIR

CİLDE SAĞLIK VE IŞILTI KAZANDIRIR

C vitamini yönünden zengin olan salatalık suyu, cilt hücrelerini yenileyerek taze ve canlı bir cilde kavuşmayı sağlıyor. Besleyici yönü güçlü olan salatalık suyu ile ışıl ışıl ve canlı bir cilde sahip olmak mümkün.

LİF ZENGİNİDİR

LİF ZENGİNİDİR

Lif bakımından zengin olan salatalık suyu ile sindirim sisteminizi rahatlatabilir ve salatalık suyunun mide dostu yapısı ile kendinizi daha tok hissedebilirsiniz.

ZOR GECELERİN SABAHINDA...

ZOR GECELERİN SABAHINDA...

Uykusuz gecelerden sonra ortaya çıkan baş ağrılarında etkili olan salatalık suyu ile ağrılarınızı dindirebilir ve vücudunuza vitamin yüklemesi yapabilirsiniz.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Neden kıskanıyoruz?