Salda Gölü hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı

Doğal güzelliği, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle "Maldivler"e benzetilen Salda Gölü, hafta sonu tatilinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

23 Ağustos 2020, Pazar 18:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ziyaretçilerini etkilemeye devam ediyor

Ziyaretçilerini etkilemeye devam ediyor

Doğal güzelliğinin yanı sıra bilimsel değeriyle son günlerde gündemden düşmeyen Salda Gölü, ziyaretçilerini etkilemeye devam ediyor.

Hafta sonu yoğunluğu

Hafta sonu yoğunluğu

Hafta sonu tatilinde Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla ve Antalya gibi büyük kentlerden günübirlik doğa harikası gölü görmeye gelenler, Beyaz Adalar, Halk Plajı ve Tabiat Parkı bölgesinde yoğunluk oluşturdu.

Sigara içme yasağı uygulanıyor

Sigara içme yasağı uygulanıyor

Tatilciler, sıcak hava nedeniyle zaman zaman göle girerek serinlemeye çalıştı. Denetimleri sıklaştıran Jandarma ekipleri de vatandaşları göl kenarından kil almamaları ve çamur banyosu yapmamaları konusunda uyarıyor. Ayrıca beyaz kumsal alanında 10 Ağustos'tan itibaren sigara içme yasağı uygulanıyor.

''Muhteşem güzellikte''

''Muhteşem güzellikte''

Kütahya'dan gelen Kübra Öztürk, Salda Gölü'nün doğasının, suyunun ve kumunun muhteşem güzellikte olduğunu söyledi. Salda Gölü'ne ilk defa geldiğini belirten Öztürk, herkesin bu doğal güzelliği koruması gerektiğini kaydetti.

''Çok güzel bir yer, geldiğimize değdi''

''Çok güzel bir yer, geldiğimize değdi''

Konya'dan gelen Selma Yumşak da sosyal medyada sıkça karşılaştığı Salda Gölü'nü yerinde görmek istediğini dile getirerek, "Güzelliğine ve doğallığına hayran kaldım." dedi. Fethiye'den gelen Galip Tunay ise "Çok temiz buldum, yerlerde çekirdek kabuğu bile yok. Jandarma sürekli devriye atarak uyarılarda bulunuyor. Biz de merak ediyorduk. Çok güzel bir yer, geldiğimize değdi." diye konuştu. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alibeyköy Barajı'nda azalan su nedeniyle hayvanlar otluyor