Salon bitkilerinin ömrünü uzatıyor ve kimse bilmiyor!

Bugüne kadar mutfağınızdan eksik etmediğiniz bu baharatın salon bitkilerinizin ömrünü uzattığını tahmin edebilir miydiniz?

07 Aralık 2017, Perşembe 16:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evde konumlandırıldığı her yerde inanılmaz bir enerji saçan ev bitkilerinizin ömrünü nasıl uzatacağını bulduk ve siz de bunun ne olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız.

Bugüne kadar tarçının birçok faydasını duyduk ama tarçının diğer bitkilere da yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

İşte saksıda veya bahçede bitki yetiştirenler için tarçın kullanmalarını gerektirecek 5 neden…

1- BÖCEKLERI KOVAR

1- BÖCEKLERI KOVAR

Bitkilerinize karıncalar musallat oluyorlarsa, onları tarçınla uzaklaştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken böcekler ve karıncaların zarar verdiği bitkinizin toprağının etrafına çember şeklinde tarçın dökmek. Bundan sonra bitkinin yanına bile yaklaşmayacaklardır!

2- MANTARI ÖNLER

2- MANTARI ÖNLER

Bitkilerde de mantar hastalığı görülür. Tek yapmanız gereken mantar görülen bölgelere tarçın dökmek. Mantar, topraktan bulaşmışsa toprağa da tarçın dökmeniz gerekiyor.  

3- BİTKİLERİ İYİLEŞTİRİR

3- BİTKİLERİ İYİLEŞTİRİR

Bazen en sevdiğimiz bitkilerin dallarına veya yapraklarına çürükler ve hasarlar görürüz. Bitkinize takviye yapmak için tarçını hasar gören bölgelere sürün veya dökün. Bitkiniz kısa süre içinde kendine gelecektir.  

4- KÖK BÜYÜMESİNİ HIZLANDIRIR

4- KÖK BÜYÜMESİNİ HIZLANDIRIR

Eğer yeni bir saksıya başka bir bitki dikecekseniz kimyasal kullanmanıza gerek yok.   Dikeceğiniz kökü tarçına batırın ve öyle dikin. Böylelikle para harcamak zorunda da kalmamış olursunuz. Kısa süre içinde kökün gelişip büyüdüğünü göreceksiniz. Bu arada bitki gelişirken mantar tehlikesi de ortadan kalkacak.  

5- HASTALIKLARI ÖLDÜRÜR

5- HASTALIKLARI ÖLDÜRÜR

Bitkileriniz, hastalanmaları halinde solarlar ve ölürler.   Tamamen ezilmiş halde iki aspirin, bir yemek kaşığı tarçın ve yarım litre suyu karıştırın ve 12 saat boyunca bekletin. Karışımı daha sonra sprey şişesine koyun ve bitkinizin üzerine sıkın. Bitkiniz kısa sürede iyileşecektir!  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Limonlu su içmek için 6 önemli sebep