Samet Aybaba'dan Hamit Altıntop'a salvo: Söyledikleri komik!

Adana Demirspor'dan ayrılan Samet Aybaba, Milliyet gazetesinden Nergis Aşkın'a konuk oldu. Aybaba, gündemle ilgili birçok konuya değinirken, Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop'un söylemleri ve teknik direktör tercihi konusunda oldukça sert konuştu.

08 Ekim 2021, Cuma 10:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Nasıl bir şey planlıyoruz?"

"Nasıl bir şey planlıyoruz?"

Samet Aybaba'nın röportajından öne çıkanlar şöyle:

Türk futbolu nerede? Nasıl bir şey düşünüyoruz, Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası’nda nerede, nasıl bir şey planlıyoruz? Avrupa’da oyuncularımız oynuyor şu anda biz bunlara kafa yormalıyız. Yabancı antrenör gelir ülkeye, hepimiz meslektaşız, biz dışlamayız. Böyle bir şey kesinlikle yok. Biz yabancı oyuncuya da karşı değiliz ama Türk futbolunun bir değeri var. Bu değeri taşıyacak, daha da yükseltecek bir isim bekliyoruz.

"Hamit bize futbol anlatmaya çalışıyor, komik"

"Hamit bize futbol anlatmaya çalışıyor, komik"

Stefan Kuntz... Bu hoca Milli Takım Teknik Direktörü, o kadronun içine herkesi katabilir artık bunu tartışmanın anlamı yok. Sahadaki görüntüsüne bakmak lazım. Hocayı nasıl bir organizasyon bu Milli Takım’ın başına getirdi, ne yapmayı planlıyorlar? Hamit Altıntop’un söylemlerine bakıyorum, futbol adına çok komik yani hepsi gerçekten baştan sona komik. Sanki biz bu dünya ülkesi değilmişiz gibi futbol anlatmaya çalışıyorlar bize.

"Proje dedikleri şeyi 1.5 sene önce sundum, dönüş bile yapmadılar"

"Proje dedikleri şeyi 1.5 sene önce sundum, dönüş bile yapmadılar"

Geleceğe yönelik bir şey yapılacak, projeler var” deniyor. Ben bu projeyi, 1,5 sene önce verdim milli takımlara. Götürdüm sayın başkana verdim, Türk futbolunun kurtuluş projesi diye bana geri dönüş bile yapmadılar. Ben Türkiye’de en çok maça çıkan teknik direktörüm, fikrimizi bile sormadılar.

"Orası proje yeri değil"

"Orası proje yeri değil"

Şimdi çıkıp “geleceğe yönelik yatırım yapacağız, planlayacağız” deniyor... Milli Takım plan, proje yeri değildir. Milli Takım yarışma yeridir, siz yarışacaksınız. Türkiye’deki en formda oyuncuları bulacaksınız, onlara bu ülkeyi ayağa kaldıracak şekilde oyun oynatacaksınız, başarılı olacaksınız, bizi Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’na götüreceksiniz. Hedefiniz bu, milli takımlarda plan olmaz, proje olmaz. Bunlar kulüplerde olur, gözümüze baka baka Türk futbolunu bu kadar basite indirgemenin bir anlamı yok.

"Türk hocalara saygısızlık"

"Türk hocalara saygısızlık"

Teknik direktör tercihlerini de şöyle yapacaksınız, sizin ülkenizde yetişmiş teknik direktörlere denk bir teknik direktör ismi bulacaksınız. Ondan sonra bunu tartışmaya açacaksınız, eğer siz kendi ülkenizde yetişen teknik direktörlere denk olmayan, çok aşağıda olan bir teknik direktör getirdiğinizde bunun tartışması olmaz. Bu direkt saygısızlıktır. Türk futboluna, Türk teknik direktörüne saygısızlıktır bence.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Larin'le ilk görüşme olumsuz geçti: Ücret farkı çok