Şampiyonun evinde büyük sevinç

Şampiyonun evinde büyük sevinç

Altın madalyayı kazanan milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in babası kızının yanında Londra'da olamayınca sevincini farklı bir şekilde yaşadı

11 Ağustos 2012, Cumartesi 00:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metrede 1’nci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin’in evinde büyük bir sevinç yaşandı. Yarışı nefeslerini tutarak izleyen aile madalyanın gelişini büyük bir coşkuyla kutladı.

>> GAMZE AİLESİNİ SEVİNCE BOĞDU


2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metre finalinde 4.10.23 derecesiyle Altın madalyaya koşan Aslı Çakır Alptekin tüm ülkeyi sevince boğdu.

Milli sporcunun Antalya’da yaşayan ailesi ise yarışı nefeslerini tutarak izledi. Yarışın ilk saniyelerinden son anlarına kadar büyük bir inançla kızlarına destek veren Alptekin ailesi madalyanın gelişini gözyaşları içerisinde izledi.

Kızının madalya kazanacağını adı gibi bildiğini söyleyen anne Hatice Çakır, "Kızımın kazanacağından emindim. Büyük bir mutluluk. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum" dedi.

"Aslı artık sadece benim kızım değil tüm Türkiye’nin kızı" diyen baba Adil Çakır ise "Başbakanımız sayesinde kızım bu başarıyı elde etti. O desteği almasaydı bu madalya gelmezdi. Gururluyum, Allah herkese böyle bir evlat nasip etsin" dedi.
Evlerinde Türk bayrağı ve Aslı’nın resimleriyle yarışı izleyen kardeşleri ise evlerine gelen misafirleri ’Şampiyonun evine hoş geldiniz’ sloganlarıyla karşıladı.

Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metre finalinde birinci gelerek altın madalyayı kazanan milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in babası kızının yanında Londra'da olamayınca sevincini farklı bir şekilde yaşadı.

Televizyondan kızıyla aynı heyecanı paylaşan Aslı'nın babası, ekranda gözüken kızını öptü.

ANNE HATİCE ÇAKIR HASTANEYE KALDIRILDI


2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metrede başarı göstererek altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin’in annesi Hatice Çakır büyük sevince fazla dayanamadı.

Kızının altın madalyayı kazanmasının ardından sevinçten ağlamaya başlayan anne Hatice Çakır kısa süre sonra rahatsızlandı. Oğulları tarafından hastaneye kaldırılan anne Çakır’ın heyecan ve stres nedeniyle fenalaştığı sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Akif ARICI/ ANTALYA, (DHA)


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'nin maç tekrarı talebi reddedildi