Samsung ile Saran Holding işbirliği

Samsung ile Saran Holding işbirliği

Samsung Electronics, Türkiye'de Saran Holding ile hayata geçirdiği iş ortaklığı kapsamında sinema ve eğlencenin global devleri Warner Bros., Walt Disney ve RHI Entertainment içeriklerini 3 yıl boyunca tüketicilerle buluşturacak

26 Ocak 2012, Perşembe 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Samsung kullanıcılarına özel olacak ve her ay güncellenecek yüzlerce film, dizi ve çizgi film, sadece Samsung’un "Akıllı Cihaz"larından izlenebilecek.
Yapılan anlaşma ile Samsung Electronics ve Saran Holding; Warner Bros., Walt Disney ve RHI Entertainment seçilmiş içeriklerinin, akıllı cihazlardaki tüm dijital yayın haklarının, 3 yıl süresince Samsung Electronics’e ait olmasına ilişkin anlaşmaya vardı.

İş ortaklığı doğrultusunda Samsung Electronics; eğlence sektörünün dev isimlerinin sürekli yenilenen içeriklerini sadece ve özel olarak Samsung Smart TV, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına sunacak.

İşbirliği kapsamında sadece Samsung "Akıllı Cihaz" kullanıcılarına, her ay güncellenecek şekilde, yıl boyunca 200 film, 150 bölüm dizi ve 150 bölüm çizgi film, bedelleri Samsung Electronics tarafından karşılanacak şekilde sunulacak. Bunun yanı sıra vizyondan yeni inmiş bir kısım içerik de ücretli olarak izlenebilecek.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong, imza töreni sırasında gerçekleştirdiği konuşmasında günümüzün "Akıllı Dünya"sına dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Samsung son 6 yıldır düz ekran TV pazarının lider markası konumunda. Şu anda 3D ve Akıllı televizyon pazarının da lideri konumundayız. Samsung olarak içeriğin, Akıllı Teknoloji deneyimlerini zenginleştirdiğinin bilinci ile dünyanın en zengin içerik hizmeti sunan markası olmayı da hedefliyoruz. Dolayısı ile bir yandan dünyanın en akıllı cihazlarını geliştirirken, bir yandan da şüphesiz her şeyin ’en iyisini’ hak eden müşterilerimize zengin, güncel, eğlenceli ve yüksek kalitede içerik sunabilmeye öncelik veriyoruz."

Samsung Electronics’in kullanıcılarına sunduğu içerik dünyasının çok zengin olduğunu ifade eden SungYong Hong, "Akıllı Cihaz" kullanıcılarına "Samsung Smart Club" adını verdikleri, e-kitap, müzik ve binlerce akıllı uygulama barındıran, zengin ve kaliteli bir içerik platformu sunduklarını anlattı.
SungYong Hong, Saran Holding ile kurdukları bu iş ortaklığının, bireysel ve ev eğlencesi alanında güçlerini bir kez daha kanıtladığına işaret ederek, "Samsung olarak ’Akıllı Dünya’nın en akıllısı’ olmaya devam ediyoruz. İçeriklerden, yeni alıcıların yanı sıra Türkiye’de halihazırda Samsung Smart TV, Android işletim sistemi kullanan Samsung akıllı telefon veya Samsung tablet sahibi olan kullanıcılar da aynı şekilde yararlanabilecek" dedi.

-"Türk mühendisler tarafından geliştirildi"-

Dünyanın sinema devi Warner Bros., Walt Disney ve RHI Entertainment içeriklerinin tedarikçisi olan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ise Saran Holding olarak Yeni Medya’nın Türkiye’deki gelişmesine en büyük desteği veren kuruluşların başında geldiklerini kaydetti.
Saran, "Bu konuda da teknoloji devi Samsung Electronics’i, içerik devleri Warner Bros., Walt Disney ve RHI Entertainment ile buluştururken, bünyemizdeki Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Multi Screen Video Platformunun da Samsung Electronics tarafından kullanılıyor olması bizleri ayrıca mutlu etmektedir" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erdoğan duyurdu! Evlilik yardımı müjdesi