Samsung Microsoft ile mücadele ediyor!

Güney Koreli teknoloji devi ve ABD'li teknoloji devi Microsoft'un arası gittikçe açılıyor

18 Eylül 2015, Cuma 13:16
A A
Samsung Microsoft ile mücadele ediyor!

Üstelik aralarındaki küskünlük makas boyuyla bile tarif edilemeyecek durumda. Peki, Samsung’un; Microsoft ile arası ne zaman açıldı?

Bilindiği üzere Samsung’un tek Windows işletim sistemli cep telefonu modeli Ativ Se’ydi. Microsoft, Samsung’a; Windows işletim sistemli telefon çıkarması için yüklü miktarda para vermişti.

Samsung bu talebi Ativ Se ile giderse de ilerleyen zamanlarda Samsung; Windows işletim sistemli telefonlar çıkarmamaya başladı. Yani anlaşmaya uymadı.

Microsoft, Samsung’a durumu sorduğunda ise şu yanıtı alır: “Google ile Android eko sistemi için çalışmaktayız. Aramızda ciddi bir işbirliği var size vereceğimiz destek de Google ile olan işbirliğimizin zedelenmesi anlamına gelir”.

Bu yanıt ile küplere binen Microsoft, Samsung’dan; iade para talebinde bulunur lakin iş daha da ilginç boyuta varır; çünkü Samsung parayı harcamıştır.

Bunun üzerine Microsoft, Samsung’a yüklü miktarda tazminat davası açar. Dava süresince ise Microsoft, Samsung’tan iade para yerine verdikleri sözünü yerine getirmesini ister. Dava hâlen devam etmekte. Konuyla ilgili diğer gelişmeler için bir sonraki haberimize göz atabilirsiniz.

 

iMovie uygulaması 4K için güncellendi!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.