"Samsung'dan korktuk!"

Nokia'nın Android yerine Windows Phone'u seçmesinin altından, "Samsung korkusu" çıktı!

29 Nisan 2014, Salı 12:45
A A

Nokia'nın 2011'de yeni nesil cihazları için Windows Phone platformunu seçmesi, radikal bir karardı. Bu karar, Nokia'nın yıllardır kendi geliştirdiği Symbian'ı bırakarak Microsoft'un platformuna geçiş yapacağı, Windows dünyasını kucaklayacağı anlamına geliyordu. Stephen Elop, verdikleri bu kararla ilgili yeni detayları bir soru cevap etkinliğinde paylaştı.

Elop, "Android'li Nokia'lar sizce iyi bir fikir mi?" sorusuna şu cevabı verdi: "2011'de Windows Phone'a odaklanma kararını verdiğimizde, Android'i seçmenin bizi Android alanında oldukça güçlenen Sa

Elop'un bu sözleri, Nokia'nın Android arenasında hızla güçlenen Samsung'la karşı karşıya kalmaktan korktuğunu açık biçimde gösteriyor. HTC'nin Android'li cihazlarında hala zorlandığını düşünürsek, Nokia'nın çok doğru bir seçim yapmış olduğunu söyleyebiliriz.

Elop, Symbian'ı bırakmalarının nedeninin ise onu (örneğin iPhone ile) rekabet edebilecek bir düzeye ulaştırmanın bir yolunu bulamadıkları olduğunu söyledi.

Resimlerle: Nokia Lumia 1020'den kareler!

Kaynak:

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.