Samsung'tan sonra Google da Windowslaşıyor!

Son dönemde Android platformunda ortaya çıkan açıklar kullanıcılar için daha fazla risk oluşturmaya başladı

07 Ağustos 2015, Cuma 00:14
A A
Samsung'tan sonra Google da Windowslaşıyor!

Ancak bu riskleri giderecek güncelleştirmeler hızlı bir şekilde gelmiyor. Google; bu sıkıntıyı gidermek adına aylık olarak güvenlik güncelleştirmesi sistemine başladığını açıkladı.

Google aylık güncelleştirmeleri Nexus cihazları için sağlayacak. Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9, Nexus 10 ve Nexus Player listedeki cihazlar.

Bu güvenlik güncelleştirmelerinde yerine göre performans iyileştirmeleri de yer alacak. Bugüne kadar Android ekosisteminde belirli tarihlerde büyük güncelleştirmeler yapan Google; Nexus cihazları için ise ihtiyaç olduğu takdirde küçük güncelleştirmeler yayınlıyordu.

Şimdi aylık güncelleştirme sistemi başlıyor. Google güncelleştirme garantisinde de değişime giriyor. Bundan böyle Nexus cihazları 18 ay değil 24 ay güncelleştirme garantisi altında olacak.

Ayrıca güvenlik güncelleştirmeleri de cihaz Google Play Mağazasından kaldırılsa da 18-36 ay arasında devam edecek. İlk güvenlik güncelleştirmesinin an itibariyle başladığı belirtiliyor.

Redmondlu Teknoloji Devi Microsoft; her ayın ikinci haftası sürekli güncelleştirme yayınlar. Az önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi güncelleştirmenin hangi hafta yayınlanacağı bilinmiyor.

 

Xbox ChatPad’i tanıttı!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.