Samsunspor Başkanı Tanju Çolak'a sert çıktı: Senin neren doğru ki bana iş öğretiyorsun?

Yılport Samsunspor'un sahibi Yüksel Yıldırım, DHA'ya çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Hedeflerini ve eleştirileri değerlendiren Yıldırım, özellikle Tanju Çolak hakkında çok sert konuştu. İşte o açıklamalar...

30 Mart 2021, Salı 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Spor Toto 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren ve lider Giresunspor'un 5 puan gerisinde yer alan Yılport Samsunspor'da başkan Yüksel Yıldırım, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

"TFF VE MHK kötü bir şey yapmazsa..."

"TFF VE MHK kötü bir şey yapmazsa..."

Ben şu anda bütün işimi bıraktım ve Samsunspor'u şampiyon yapmak için uğraşıyorum. İnşallah da olacak ama dediğim gibi TFF ve MHK tarafından kötü bir şey yapılmazsa biz futbolcular olarak bu işi başarıyla bitireceğimize inanıyoruz. Samsunspor taraftarı bize güvensin. Oyunculara ve hocaya sahip çıksınlar. Bunlar olduğunda başarı gelecek. Tuzlaspor maçı ile galibiyet serisi başlatmak istiyoruz. Aylardır oynamayan Tomane takıma katılacak. Sakatlar ve kırmızı kart cezalılarımız var. Covid geçiren arkadaşımız var ama bu takım buna inandı.

"51 ülkede 200 şirket yönetiyorum"

"51 ülkede 200 şirket yönetiyorum"

Ben Samsun'a gidemiyorum rahatsızlığımdan dolayı. Zaten işlerim de çok ağır. Bir şirketim Çin'de diğeri de Peru'da. Üzerimizde güneş batmıyor. 51 ülkede 200 şirketimiz var, üstüne üstlük bir de Samsunspor'u almışım. Benim çok rahat yönetebileceğim bir şeye insanlar çomak sokuyor. Amaçları beni küstürüp göndermekmiş, asla hiçbir yere gitmiyorum. Samsunspor'u rahat bırakın. Ben Samsunspor'u sportif anlamda çok başarılı bir kulüp haline getireceğim.

"Tanju'nun başarısı bitti"

"Tanju'nun başarısı bitti"

Tanju Çolak'a söylüyorum, kendine iş yaratmak istiyorsan kusura bakma iş falan yok. Bir televizyon programında seyrediyoruz seni güzel şov yapıyorsun. Bırak ben kendi şovumu kendim yapayım. Eğer benimle tartışmak istiyorsan hodri meydan. Bu kulüp artık bir şirket, devlete vergimi veriyorum. Sen daha hayatında bir kalem tutmadığın gibi geliyorsun bana kulüpçülük ayrı diyorsun. Ayrıysa eğer Türkiye'deki başarın gol atmakla bitti. Emekli olduktan sonra senin başarın yok. Başarın varsa da bize göster, seni kulübün içine alalım. Tanju, senin neren doğru ki bana doğru olan şeyi öğretmeye çalışıyorsun.

"Çok yüksek eğitim aldım, diğer başkanlardan farklıyım"

"Çok yüksek eğitim aldım, diğer başkanlardan farklıyım"

Yüksel Yıldırım'ı anlamanız için üniversite bitirip yurt dışında alın teriyle para kazanmış olmanız lazım. Yoksa beni anlamanız kolay değil. Ben yurt dışında çok yüksek eğitim aldım. Türkiye'deki birkaç başkan dışında diğerleriyle aramdaki fark uçurum kadar yüksek. Futbolda bembeyaz bir sayfa açtım. Bir şeyler yapmak istiyorum, benim önümü kesmesinler. Olursa olur olmazsa da bir çözüm buluruz. Gerektiğinde gerekeni yaparız.

 Çamur ve taş atmakla beni yıldıracaklarını düşünüyorlarsa çınar ağacı gibi kök salar ve yıllarca gitmem. Ölene kadar burada kalırım.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ozan Tufan için 3'ü İngiltere'den 5 teklif var