Samsunspor Başkanı'ndan teşvik primi iddiası

Samsunspor'un sahibi Yüksel Yıldırım, son dönemde oynadıkları rakiplerine kendi maçlarından önce teşvik primi gittiğini ancak ispatlayamayacağını söyledi. Yıldırım'ın gerekçesi ise normalde verilen primlerin kendileriyle oynanacak maçlardan önce 4-5 katına çıkması.

21 Nisan 2021, Çarşamba 12:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Primler aniden arttı"

"Primler aniden arttı"

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin YouTube kanalı SBB TV'de yaptığı açıklamada "Teşvik primlerini biliyoruz ama ispat edemem. Yarın mahkemeye çağırsalar, ispatlayamam. Çünkü rüşvetin belgesi olmaz. Biz duyuyoruz. Tuzlaspor normalde 7,000 TL prim verir. Bugüne kadar 7,001 TL olmamıştır. Bizim maçtan önce 25,000 TL beraberlik veya galibiyet primi açıkladılar. Ondan sonraki maçta Balıkesirspor'a 30,000 TL prim, alacağı puan ya da puanlar için. Futbolcuların kulağına, bizim kulağımıza geliyor. Menemenspor'a da 30,000 TL" dedi.

"Menemenspor Başkanı'na sesleniyorum, terbiyesiz adam!"

"Menemenspor Başkanı'na sesleniyorum, terbiyesiz adam!"

Menemenspor Başkanı Kazım Hürol Taklak, bizim maçtan sonra utanmadan TFF'ye yazı yazıyor. "Başkanım bu maçın hakemini 1. dakikadan itibaren izle" diye. Samsunspor'a maçı veriyormuş gibi bir hava oluşmuş. Bizim lehimize ne verdi? Neyi konuşuyor bu adam? Sen terbiyesiz adam, Samsun'da oyuncun altı pasın içinde topu elle aldı, bariz penaltıyı hakem vermedi. O maçta berabere kaldık, ağzından neden bir laf çıkmadı? O zaman neden TFF'ye yazmadın? Adam 2-2 bizle berabere kalmış, demek büyük teşvik primi kaçırdı diye düşünüyor. Bilemiyorum siz yorumlayın.

"Teşvikler yine gidecek, eminim"

"Teşvikler yine gidecek, eminim"

Bizim her maçımıza teşvik primi gidecek, buna eminim. Birileri bir şeyler gönderip önümüzü kesmeye çalışacak. Kapasitemizi %200'e çıkarmamız lazım. Futbolcu kardeşlerimize sesleniyorum, şampiyon olmak için bunu yapmalıyız. Bilmiyorum, belki bu hafta ikinci olabiliriz. Bu hafta sıralamada üste çıkacağımızı hissediyorum.

"Ertuğrul Sağlam'a 300 bin lira borçluyum"

"Ertuğrul Sağlam'a 300 bin lira borçluyum"

Bu takıma birilerinin müdahale etmesi gerekiyordu. Hocamızın müdahale yapmasını bekledim ama yapmadı. Ben yapmak zorunda kaldım. Hocanın bu saatten sonra bana karşı gelme yetkisi yok. Benimle kavga etme yetkisi de yok. Ertuğrul Sağlam'dan borç para aldım. Sırf test etmek için Ertuğrul Sağlam'dan borç para aldım. Ertuğrul Sağlam'a 300 Bin TL borcum var. İstanbulspor maçının priminin yarısını ben verdim, yarısını Ertuğrul Sağlam verdi.

Oyuncuları, sportif başarısızlık ve disiplinsiz tavırlar nedeniyle kadro dışı bıraktık. Oyuncuları para yüzünden kadro dışı bırakmadık. Ertuğrul Sağlam ortada hiçbir şey yokken para mevzusunu açtı. Niye böyle bir şey yaptı bilemiyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Arda Turan en az 1 yıl daha Galatasaray'da kalacak