San Francisco‘da 4 plaj önerisi!

Kalabalığıyla, yokuşlarıyla, köprüsüyle, tramvaylarıyla İstanbul’u Beyoğlu’nu andıran görkemli şehir, muhteşem plajlara ev sahipliği yapıyor. Bu yazımda San Francisco’nun en güzel plajlarından bahsedeceğim. Kübra Yasun/ Kubrayasun@gmail.com

27 Ağustos 2020, Perşembe 15:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1.Fort Funston, San Franciso’nun pasifik kıyısı tarafındaki en güneydeki plajıdır.Fourt Funston rüzgarı ile meşhur bir yerdir. Arabanızı park ettikten sonra plajın ve okyanusun muhteşem manzarası ile karşılaşıyorsunuz.Burada yürüyüş veya binicilik için uygun parkur bulunmaktadır. Köpeklerinizi tasmasız gezdirebileceğiniz bir yerdir.Kısaca köpeklerin Disneyland’ı.

2. China Beach, San Francisco’nun Lands End ve Baker Beach arasında, Sea Cliff yerleşim bölgesinin arkasında. China Beach adını kamp yapan çinli balıkçılardan almış. Park alanının yakınlarında patikada balıkçıların anıtı bulunuyor. Çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği piknik yaptığı China Beach’te muazzam Golden Gate manzarası ile karşılaşıyorsunuz. China Beach’te giriş ücreti ve otopark ücreti yoktur. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin uğramasını tavsiye ederim!

3.Baker Beach, Golden Gate Köprüsü ile güzel bir fotoğrafım olsun, orada piknik yapayım diyorsanız bu plajı es geçmeyin! Baker Beach’e gittiğinizde arabanızı park ettikten sonra Golden Gate Köprüsü’ne giden yürüyüş yolunu takip edip manzaranın keyfini çıkarın.

4. Ocean Beach, San Francisco bölgesinde en çok ziyaret edilen ve uzun olan plajlardan biri Ocean Beach. Cliff House’un güneyindedir. İyi bir sörf plajı olarak bilinir ancak iyi deneyimli sörfçüler hariç herkes için tehlikelidir. Suda çok güçlü akıntılar olduğu için yüzmek uygun değil. Ocean Beach güneşli olduğu kadar sisli bir plaj. Burada manzaranın keyfini çıkarabilir, gün batımını izleyebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz.  

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle! 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kızları Masal için bisikletle Türkiye turuna çıktılar