Sana çok ihtiyacım var!

Sana çok ihtiyacım var!

Bu cümleyi onun ağzından duysanız ne hissederdiniz? Çocuklar bu cümleyi kurmayı bilmez. Neye, ne zaman ihtiyaçları olduğunu ayırmakta çoğu zaman zorlanırlar. Çaresizlikle sıkıştıkları anlarda ne yapacaklarını bilemediklerinden ağlamaya ve bağırmaya başlarlar. Bu anlar genellikle yetişkinlerin onlara daha çok kızmasıyla sonuçlanabilir.

14 Haziran 2021, Pazartesi 12:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BİZİM YOL GÖSTERMEMIZE “İHTİYAÇ” DUYARLAR


 Çocukları büyütürken hayatı onlar için kolaylaştırmak isteriz. Sorunları ve karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmaya çalışırız. Niyetimiz iyi olsa da farkında olmadan onların dünyada karşı karşıya kaldıkları durumlar ve kendi duyguları arasında bağlantı kurmasını engelleriz. Bizden neyi, ne kadar isteyeceklerini ayırt edemez olurlar. 


BASİT BİR SORU HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRABİLİR


 Bir kapıyı açamadığında… Basamaktan atlayamadığında… Oyuncak küpleri birbirinin içine sokamadığında… Arkadaşı saçını çektiğinde… Kaydırakta sıra ona gelmediğinde… Yemek masasına yaklaşıp yüzünü ekşittiğinde… Yere düştüğünde… Okuldan içeri girmek istemediğinde… Onlara sorun “Şu an neye ihtiyacın var?” Bu soruya cevap vermeyi öğrendiklerinde hayatın hepiniz için ne kadar farklı bir hale geldiğine inanamayacaksınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuklarda hafızayı geliştiren beyin gelişimine destek olan besinler