Sana nasıl sarılıyor?: 7 tip sarılma şekli ve anlamları

Vücut dilimiz çok şey anlatır. Ne kadar seviyoruz, o anda ona karşı ne hissediyoruz, keyfimiz nasıl, birlikte olmaktan memnun muyuz... Yedi tip sarılma şekli var, hepsi de ilişkimiz hakkında çok şey ifade ediyor. Gerçek bir sarılma nasıl olur, hangi sarılma tipi neyi ifade eder anlattık.

22 Nisan 2021, Perşembe 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Romantik dans sarılışı

Romantik dans sarılışı

Sarılan kişilerden birinin kollarını diğerinin boynuna sarıp diğerinin partnerinin beline sarıldığı bu sarılma türü romantizmle ilgili. Uzun ilişkide bu şekilde sarılma ilişkide romantizmin canlı olduğunu ifade ediyor.


Göz göze sarılış

Göz göze sarılış

Sarılırken göz temasını kaybetmemenin en önemli nokta olduğu bu sarılma türünün verdiği mesaj yoğun duygular olduğu. Partnerinle bu şekilde birbirinize sarılıyorsanız aranızda çok güçlü bir duygusal bağ var demektir.

Kilit sarılış

Kilit sarılış

İki tarafında birbirine sıkı sıkı sarıldığı bu sarılma şekli tutmam bırakmam sarılması olarak da biliniyor. Bu şekilde sarılan ve dakikalarca kalan kişiler birbirlerine son derece bağlı kişilerdir.

Sırt sıvazlama

Sırt sıvazlama

Sırt sıvazlama sarılışı 7 tip sarılma şekli ve anlamları arasında en masum ve romantizmden uzak sarılma şekli diyebiliriz. Bu şekilde sarılan kişiler birbirlerine önem veriyordur; fakat romantizm değil arkadaşça birlikte söz konusudur.

Kucaklama

Kucaklama

Bu sarılmada biri arkadan sarılıp kollarıyla diğer kişinin belini sarar. Bu sarılma türü ilişkide büyük ölçüde güven olduğu mesajını veriyor. Bu duruş ilişkide birbiriyle ilgilenmenin önemli olduğunu da gösteriyor.


 Köprü şeklinde sarılma

Köprü şeklinde sarılma

Vücudun üst tarafının birbirine yakın, alt tarafının uzak olduğu bu sarılma türünde ilişkide anlaşmazlık ve rahatsızlık olduğu anlaşılıyor.


 Oyuncak bebek sarılışı

Oyuncak bebek sarılışı

7 tip sarılma şekli ve anlamları arasında en sorunlu sarılma şekli oyuncak bebek sarılışı. Bir taraf olabildiğince sıkı sarılırken diğer taraf adeta oyuncak bebek gibi tepkisiz kalıyorsa ilişkilerinde ciddi sorunlar var demektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzun ilişkiden sıkılmamak için kazanılması gereken 10 alışkanlık