Sanal Ironman yarışında rekora koşuyordu, eşi fişi çekti

Ironman, triatlonun en uzun süren ve en fazla dayanıklılık gerektiren hali. Corona virüs salgınından ötürü bu sene ilk kez sanal ortamda düzenlenen ve atletlerin sanal bisikletle katıldığı yarışta Avustralyalı triatlet Mirinda Carfrae, dikkatsiz eşinin kurbanı oldu.

06 Nisan 2020, Pazartesi 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şampiyon triatlet Mirinda Carfrae, 88.5 kilometrelik Ironman triatlonunda dereceye koştuğu yarışta eşinin dikkatsizliğinin kurbanı oldu. Carfrae'nin kocası Tim, eşini yarışta motive etmek için diğer odadaki kupaları toplayıp önüne getirdi.

Elleri dolu şekilde eşinin arkasından geçip yerini almak istersen sanal maratona bağlı olan yarış bisikletinin kablolarına takıldı. Bisikletin fişi prizden çıkınca Carfrae'nin tüm emekleri boşa gitti.

Yarışla bağlantısı kopan ve sıralamadan düşen 39 yaşındaki Mirinda Carfrae, her ihtimale karşın 88.5 kilometrelik triatlonu bitirdi fakat bağlantısı koptuğu için dereceye gireceği yarışmayı tamamlayamamış sayıldı.

Atlet, "Olayın komik yanını görmeye çalışsam da yarışı bitirememek canımı sıktı. Eşim diğer odadan kupalarımı getirip beni motive etmek istemiş ancak arkamdan geçerken kabloya takılmış. Ne kadar aptal ya!" diyerek anlattı.

Dikkatsiz eş Tim ise 'Benim hatam' yazılı bir kağıtla poz verdi.

Carfrae'nin klasman dışı kaldığı yarışı ABD'li sporcu Jocelyn McCauley kazanırken onu takip eden iki Kanadalı sporcudan Angela Naeth ikinci, Jeanni Seymour üçüncü oldu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Floyd Mayweather'in bitmez derdi varmış! Şimdi de kızı gözaltına alındı