Sanata sanat arası Contemporary İstanbul'da

Sanata sanat arası Contemporary İstanbul'da

Contemporary Istanbul (CI), bu sene 13. kez, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Her yıl Contemporary İstanbul’da yeni bir projeyle yer alan Milliyet Sanat dergisi de bu yıl bir ilke imza atacak

18 Eylül 2018, Salı 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yerli ve yabancı güncel sanatı izleyicilerle buluşturmayı amaçlayan ve her geçen yıl bu amacı doğrultusunda kendine yenilikler katarak yoluna devam eden Contemporary Istanbul (CI), bu sene 13. kez, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

MİLLİYET SANAT'TAN BİR İLK

Her yıl Contemporary İstanbul’da yeni bir projeyle yer alan Milliyet Sanat dergisi, bu yıl bir ilke imza atacak. Milliyet Sanat’a ayrılmış özel etkinlik alanında, sanat otoritelerince “Türkiye’nin en önemli koleksiyoncusu” kabul edilen Sayın Erdoğan Demirören’in koleksiyonundan özel bir seçkinin yer aldığı video fuar ziyaretçileriyle ilk kez buluşacak. Bu videoda Demirören’in geniş koleksiyonundan sadece holdingteki çalışma alanlarında yer alan resimler görülebilecek. Antoine De Favray’den Burhan Doğançay’a birbirinden değerli sanatçıların eserleri Demirören’in iş hayatında da sanatla iç içe bir yaşam sürdüğünün göstergesi. 

Contemporary İstanbul’da yayınlanacak Sayın Erdoğan Demirören'in geniş koleksiyonundan derlenen seçkiden bir bölüm:

“Sanata sanat arası” konseptiyle, etkinliğe gelen sanatseverlerin ağırlanacağı  Milliyet Sanat alanında, konforlu bir oturma köşesi yer alıyor. Fuarı ziyaret edenler bu alanda dinlenme, sohbet etme imkanı da bulacak, Milliyet Sanat’ın 46 yıllık arşivinden seçilmiş sayfalarla yarım asra yakın bir sanat tarihine yolculuk etmiş olacaklar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bill Gates’in yatları 16 yıl sonra aynı rotalarda demir attı