Sanatla engel tanımadılar

Sanatla engel tanımadılar 

03 Aralık 2019, Salı 13:52 Son Güncelleme:
A A
Sanatla engel tanımadılar

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ANTALYA'nın Demre ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında engelli öğrenciler, yaptıkları sanat etkinlikleriyle ilgi odağı oldu. 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen farkındalık programı ve etkinlikleri, Demre'de eğitim öğretim yapan özel bir okulun toplantı salonunda gerçekleştirildi. Etkinliklere, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Cumhuriyet Başsavcısı Güray Yıldız, Jandarma Komutanı Teğmen Emre Tırpancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Program saygı duruşunda bulunulması ve hep birlikte İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kekova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfı öğrencileri, Atabarı ve Erik Dalı halk oyunlarını oynadı. Özel eğitim öğrencileri 'Engelsiz Efeler' adlı dans gösterisi sundu. Atatürk İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 'Mayko' adlı gösteri sunuldu. Ardından müzik öğretmeni Öznur Özaslan yönetiminde, Atatürk Ortaokulu ve Karabucak Ortaokulu özel eğitim öğrencilerinden oluşan koro konser verdi. Atatürk Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, müzik öğretmenleri Öznur Özaslan eşliğinde hazırladıkları piyano dinletisini sundu. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili bir kısa film izlendi. Program Kaymakam Onur Şatıroğlu, Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve diğer protokol üyelerinin engelli öğrencilere hediyeler vermesiyle sona erdi.
Kaymakam Onur Şatıroğlu, "Devlet olarak görevimiz yaşama engeli olan vatandaşlarımızı en üst seviyede tutmak, engellerini en aza indirmektir. Bunu bir gün değil, yılın 365 günü yapmak zorundayız. Yaşadığımız her saat, her dakika engelli vatandaşlarımızı toplumun ortak ve eşit bir bireyi görmek, onlara bunu hissettirmektir. Bundan 35- 40 yıl önce engelli aileleri, çocuğunun engelini saklıyordu. Ama bugün engelli çocuklarımızın eğitimi, onlar için daha iyi koşulları konuşuyoruz. Bu gelinen nokta çok önemli ama yeterli değil. Her vatandaşımıza engelsiz bir dünya diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Engelli öğrencilerden Demre'ye ziyaret