Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Önceliğimiz yüksek teknolojili segmentte yer alan ürünler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Önceliğimiz yüksek teknolojili segmentte yer alan ürünler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Sanayide Yerlileşme Programı'yla ilgili, "Ürün bazlı bir yaklaşımımız olacak. Önceliğimiz orta yüksek ve yüksek teknolojili segmentte yer alan ürünler" dedi

12 Nisan 2019, Cuma 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayide Yerlileşme Programı'yla ilgili, "Ürün bazlı bir yaklaşımımız olacak. Önceliğimiz orta yüksek ve yüksek teknolojili segmentte yer alan ürünler. Seçilen ürünün Ar-Ge'sinden ihracatına varıncaya kadar tüm gelişim sürecini tek pencereden yönetecek bir sistem tasarlıyoruz. Bu sistemde alıcı ve satıcıyı eş zamanlı destekleyeceğiz, böylece ölçeklendirme sorununu aşmayı ümit ediyoruz. Yine sistemimiz yerli katma değeri esas alacak" dedi.

"TÜRKİYE'DE ÜRETEN HERKES BİZİM İÇİN YERLİDİR"

Varank, "Programımızın adı yerlileşme ama bu yabancılara kapımız kapalı anlamına gelmiyor. Biz üretimdeki yerli katma değerin payını artırmanın peşindeyiz. Dolayısıyla ülkemizde üretim yapan yerli ya da yabancı her kim olursa olsun, bizim için eşit öneme sahip olmaya ve imkanlardan eşit ölçüde faydalanmaya devam edecek. Çünkü Türkiye'de üreten herkes bizim için yerlidir" ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDE 4.5 YIL SEÇİMSİZ BİR DÖNEM VAR"

Bakan Varank, "Şimdi Türkiye'nin önünde 4,5 yıl seçimsiz bir dönem var. Biz bu dönemi reform ve atılım dönemi olarak görüyoruz. Bu yeni dönemde hedeflerimize odaklanacağız. Tek bir gündemimiz var; ekonomimizi güçlendirmek, Türkiye'yi büyütmek. Bu yolda adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Üçüncü sondaj gemisi "Sertao" İngiltere’den yola çıktı