Sanayici pes etmeye yakın

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, sanayicilerin kriz koşullarında devletten destek alamadığı gibi son dönemlerde 'köstek olunduğu izlenimini' edindiğini söyledi

11 Şubat 2010, Perşembe 05:00
A A
Sanayici pes etmeye yakın

NEREDEYSE KÖSTEK OLUNUYOR

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Tanıl Küçük, “Sanayicimiz kriz koşullarında mücadele verirken, devletten beklediği desteği alamamış, destek alamadığı gibi, son dönemde adeta köstek olunduğu izlenimini uyandıran uygulamalarla karşılaşmaktadır” dedi.

İSO’nun Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nda konuşan Küçük, 2001 krizi sonrasındaki yeniden yapılanmanın katkısıyla Türkiye’de mali kesimin krizden olumsuz etkilenmediğini ancak reel sektörde büyük tahribat yaşandığını belirtti.

İŞSİZLİK ALIŞILMIŞ DURUM

Amerika’nın yüzde 10’luk işsizlik oranı karşısında ‘neredeyse alarma geçtiğini’ vurgulayan Tanıl Küçük, “Ancak bizde yüzde 14’lere ulaşan işsizlik adeta alışılmış bir durum olarak kabul edilmektedir. Hal böyle iken siyasi konular gündemi işgal etmekte ve ekonomi unutulmuş görünmektedir” dedi.

“Sanayimiz var gücüyle mücadeleye devam etse de nefesi tıkanmak üzeredir. Desteğe ihtiyaç duymaktadır” diye konuşan Küçük, “Maalesef sanayicimiz, pes etmeye yakın durumdadır” ifadesini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.