Şansal Büyüka böyle eleştirdi: Fenerbahçe'ye gelip ileri giden yok

Fenerbahçe'de Mergim Berisha'nın beklenen çıkışı yapamaması tartışma konusu oldu. Alman oyuncu Salzburg'daki skorer kimliğini sarı lacivertli forma altında henüz sergileyemedi. Berisha'nın bu durumunu Şansal Büyüka yorumladı.

11 Kasım 2021, Perşembe 09:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'in duayen spor yazarı Şansal Büyüka, Fenerbahçe'de bekleneni veremeyen Mergim Berisha'yı yorumladı. Genel bir Fenerbahçe değerlendirmesiyle beraber Berisha'yı analiz eden Büyüka, Alman golcü için Avusturya-Macaristan-Almanya üçgeninde çalışan menajer Mithat Halis'ten de fikir aldı. İşte Büyüka'nın Milliyet gazetesindeki köşesinde yazısından bazı bölümler...

"Berisha'yı Mithat Halis'e sordum"

"Berisha'yı Mithat Halis'e sordum"

Berisha ilk Antwerp maçında sahada yoktu. Spiker adını bile söylemedi. Meraklandım, Berisha’yı, Avusturya-Macaristan-Almanya üçgeninde yaşayan ve inandığım bir-iki menajerden biri olan Mithat Halis’e sordum. Bana şunları anlattı:

Mithat Halis: Salzburg farklı oynuyordu

Mithat Halis: Salzburg farklı oynuyordu

Fenerbahçe, Berisha’yı aldığı gün en iyi transferi yaptı diye söyledim. Gene aynı düşüncedeyim. Salzburg kalabalık hücum edip önde basardı. Rakibe değil, topun olduğu yere pres yapardı. Çabuk oynardı. Böyle olunca Berisha rahatça boş anlar bulup, daha fazla topla bulup golleri rahatça atardı.

Mithat Halis: Sporcu kişiliğine sahip

Mithat Halis: Sporcu kişiliğine sahip

Berisha’da çok sağlam bir sporcu kişiliği var. Ön direk koşularını çok iyi yapar. Sıkça ceza alanı dışına çıkıp arkadaşlarına pozisyon hazırlar. 11 asisti böyle yaptı. Son vuruşlarda becerilidir.

Kusur Berisha'da mı, Pereira'da mı?

Kusur Berisha'da mı, Pereira'da mı?

Mithat Halis böyle anlatıyor ama Berisha neden oynayamıyor? Antwerp golü dışında biz Berisha’dan bunların hiçbiri görmedik. Berisha mı kusurlu, hoca mı kusurlu anlamadım.

"Fenerbahçe’ye gelip ileri giden yok"

"Fenerbahçe’ye gelip ileri giden yok"

Ancak şurası kesin: Fenerbahçe’ye gelip ileri giden, aşama yapan futbolcu yok. Acaba Berisha da Fenerbahçe’nin kötü ikliminden mi etkilendi? Bu işte derin bir yanlış, ciddi sorunlar var gibi...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Xavi, Luuk de Jong'u yolluyor! Süper Lig'e gelme ihtimali belirdi