Şansal Büyüka'dan Fatih Terim yorumu: Fatih Terim adaleti bu olmalıdır

Kayserispor'un Galatasaray'ı ağırladığı maçta zaman zaman gerginlikler yaşanmıştı. Özellikle bir taç pozisyonu esnasında kulübeler gerilmiş ve bir anda herkes oraya toplanmıştı. Karmaşayı Fatih Terim'in bir hareketi çözerken Şansal Büyüka da maç yorumunda buna değindi.

14 Mart 2021, Pazar 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şansal Büyüka'nın Milliyet'teki köşe yazısından bir bölüm şöyle:

İlk yarıda tam da Galatasaray kulübesinin önünde Aziz Behiç-Mustafa mücadelesinde top Mustafa‘dan taca çıktı, yardımcı tacı Kayseri‘ye vereceğine, gözünün önündeki bu atışı Galatasaray‘a verdi.

Bir taç atışından kıyamet koptu, kulübeler birbirine girdi. Fatih Terim geldi, iki tarafı da yatıştırdı, tacın Kayseri‘nin olduğunu söyledi, bir taç için zirve yapan sinirler, mum gibi söndü. Fatih Terim budur, Fatih Terim adaleti bu olmalıdır...

Galatasaray çok hak ettiği bir maçı kazandı. Aslında Galatasaray maçın sonunda yakaladığı sonucu, ilk 30-40 dakikada yakalayabilirdi. İyi oynadı, çok baskılı oynadı, maçı koparacak pozisyonlar yakaladı ama çoğu maçta olduğu gibi “kısır” kalıp, işi uzattı.

Beşiktaş‘ın kazanmasının ardından, Galatasaray‘ın puan kaybetmesi, bir anlamda şampiyonluk yarışını kaybetmesi anlamına taşırdı. Galatasaray iki maç sonra Kayseri‘de kazanınca, Fatih Terim‘in artık slogan haline gelen o meşhur sözünü hatırladım: Biz bitti demeden bitmez...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayserispor'da Galatasaray maçı sonrası yönetimde fikir ayrılığı yaşandı