Sansarak Kanyonu, tabiat parkı olarak tescil edildi

Sansarak Kanyonu, tabiat parkı olarak tescil edildi

Sansarak Kanyonu, tabiat parkı olarak tescil edildi

22 Nisan 2021, Perşembe 14:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şenol POYRAZ/İZNİK,(Bursa),(DHA) – BURSA’da İznik ilçesinin Sansarak Mahallesi’nde bulunan 100 hektar alana sahip Sansarak Kanyonu, Tabiat Parkı ilan edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sunulan olurun imzalanması ile birlikte,  Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan 100 hektar alan "Sansarak Kanyonu Tabiat Parkı" olarak ilan edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İznik ilçe başkanı Halil Ibrahim Gökbulut, “Bursa Milletvekilimiz Zafer Işık’ın ve İznik Belediye Başkanımız Kağan Mehmet Usta'nın olağanüstü gayretleri ile hazırlanan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sunulan dosyamız bugün sonuçlandı. İznik'e 17 kilometre olan Sansarak Köyü 500 yıllık bir Osmanlı köyü olarak biliniyor. Kerpiçten yapılmış evleriyle, daracık sokaklarıyla, bozulmamış yapısıyla pek çok filme, diziye mekân olan Sansarak'ta bulunan kanyon, "Sansarak Kanyonu Tabiat Parkı" olan tescil edildi" dedi.

(FOTOĞRAFLI)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa Milletvekili Işık, İznik Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti