Saraybosna Belediye Başkanı açılışta fena düştü

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da Arap sermeyasi ile inşa edilen, en büyük alışveriş ve iş merkezi açıldı. Açılışta Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı İvo Komşiç, alışveriş merkezi içinde bulunan bowling salonunda deneme atışı yaparken düştü ve kolunu incitti

20 Mart 2014, Perşembe 18:31
A A

Avrupa Birliği (AB) Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi Valentin İnzko, açılışta yaptığı konuşmada, alışveriş merkezinin Saraybosna'nın sembollerinden biri haline geleceğini söyledi. İnzko, “Bu merkezde yaklaşık bin kişinin istihdam edilecek olması ve inşaatın yerli firmalarca yapılmış olması benim için ayrıca önem arz ediyor” diye konuştu.

Suudi Arabistan'ın Saraybosna Büyükelçisi Eid Al Thaqafi, Sarajevo City Center'ın hem Saraybosnalılar hem de kenti ziyaret eden turistler için buluşma noktası olacağına inandığını belirtti.

Açılışa, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda diplomatik temsilci ve vatandaş katıldı.
     

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.