Sarı kırmızı provokasyon

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, Fenerbahçe maçındaki olaylardan isim vermeden GS taraftarlarını sorumlu tutarak “Olayları büyük bir takımın taraftarları çıkardı” dedi

26 Ağustos 2009, Çarşamba 10:14
A A
Sarı kırmızı provokasyon

Diyarbakırspor-Fenerbahçe maçında sahaya yabancı madde yağmış, futbolcuların üzerine taş, pet şişe, maytap isabet etmişti. Maçtan sonra da olaylar devam etmiş, polis biber gazı kullanmak zorunda kalmıştı. Bu olayların ardından dün Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer ortaya enteresan bir iddia attı. Sümer, provokasyon olduğunu vurgulayıp isim vermeden olaylardan Galatasaray taraftarlarını sorumlu tuttu. Çetin Sümer, “Olayları, büyük bir takımın taraftarları çıkardı” dedi.

Başkan Çetin Sümer, şöyle devam etti: “Taraftarın kulübe destek olması için fiyatlarda indirime gittik. Taraftarlar birliğine de 500 adet ücretsiz bilet verdik. Bazıları bize destek değil, köstek oldu. Bilinçli gerçek taraftarımız ise olay çıkaranlara engel olmaya çalıştı. 3-5 kişi belli grupların etkisinde kalarak Fenerbahçe maçını, resmen kışkırttı. Amaçlarına da ulaştılar” dedi.

Olaylarda emniyetin büyük hataları olduğunu savunan Başkan Sümer, “Yetkililerin bunu bilmesi gerekiyordu. Rakip Fenerbahçe gibi büyük bir takım. Biz galip durumdayken de başka bir büyük takımın bayrağı açılıyor. İşte ne olduysa, o andan sonra oldu” dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şeref tribününde yer bulamaması konusuna da açıklık getiren Sümer “Yıldırım hemşerimiz. Geçmişte kendisine yönelik yapılan çirkin tezahüratları unutturmak istedik. Ancak şeref tribününde Yıldırım’a yer verilmemesi, bizi derinden üzdü. Bizden kaynaklanmayan sorunlar yaşandı” diye konuştu.

DİYARBAKIR'A ÇAĞRI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Diyarbakır’da maç sırasında ve sonrasında yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Yıldırım, “İki gün Diyarbakır’da kaldım. Doğduğum yerleri gezdim. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Diyarbakırspor’un rakibi değil. Diyarbakırspor’un rakipleri alt kademedeki takımlardır. Diyarbakırspor bizi yenebilirdi de. Ancak gerçek anlamda rakibi biz değiliz. Diyarbakır taraftarı bu takıma bunları bilerek sahip çıkmalı. Yoksa bu kadar emek boşa gider” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.