Sarkan kolları sıkılaştıran 5 egzersiz

Kadınların aynaya baktığında en çok canını sıkan yerlerinden biri sarkmış kollardır. İşte düzenli olarak yaptığınızda kollarınızı sıkılaştıracak ve etkileyici görünmesini sağlayacak 5 egzersiz...

17 Temmuz 2017, Pazartesi 11:32
A A

Ayaklarınızı omuz genişliğinde tutun. Sırtınızı düzeltin, dizlerinizi kırın ve pelvisinizi geriye doğru eğin. Ağırlıklarınız yoksa, şişe su ile de yapabilirsiniz. Dirseklerinizi sabitleyin. Kollarınızı göğüs seviyesine yükseltin ve daha sonra yüz seviyesine doğru getirin. Sonra, yavaş yavaş kollarınızı indirin. Kollarınızı bükerken nefes alıp vermeyi unutmayın!  

Bu alıştırma için bir sandalye, bir kanepe veya bir tezgah kullanabilirsiniz. Ellerinizi arkanıza koyun ve dirseklerinizi bükerek vücudunuzu indirip kaldırın. Ardından, başlangıç konumuna geri dönün. Kendinizi aşağı indirirken nefes verin ve vücudunuzu yukarı iterken nefes alın.  

Ellerinizi omuz genişliğinde ağırlık sehpasının üzerine koyun. Bacaklarınızı düzeltin. Karnınızı gerin. Dirseklerinizi bükerek üst gövdenizi indirin. Vücudunuzu düz tutmaya çalışın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Eğer egzersizi çok zor buluyorsanız, dizlerinizi bükmeyi deneyin. 

Kollarınızı düzeltin ve avucunuz duvara dokunsun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde yerleştirin. Ayak parmaklarınızın üzerinde durun. Dirseklerinizi bükerek kendinizi duvara yaslayın. Doğru bir duruş sergilediğinizden emin olun.

Egzersiz matına uzanın. Ellerinizi yere koyun. Sonra dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı kaldırın. Ellerinizle şınav çeker gibi kendinizi aşağı ve yukarı kaldırın.  

Ayaklarınızı omuz genişliğinde tutun. Bir ayak öne, diğeri arkaya yerleştirilmeli. Dizlerinizi hafifçe bükün. Bir kolunuzu ileri doğru uzatın. Havaya yumruk atarak ellerinizin ve ayaklarınızın konumlarını tekrar değiştirin. Kolay geliyorsa aynı hareketi dambıllarla da yapabilirsiniz. Egzersize başlamadan önce birkaç dakika ısınmaya devam edin. Her egzersizi 15-20 kez tekrarlamaya çalışın (fitness seviyenize bağlı olarak). BrightSide

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.