Sarkan memeyi toparlama için altın değerinde 8 kür

Sarkık memeyi toparlama işini genelde toparlayıcı sütyenlere bırakıyoruz. 'Emzirme sonrası memede sarkma nasıl geçer?' diye araştırıp araştırıp hayatımıza aynen devam ediyoruz. Göğüs sıkılaştırıcı kremler yerine mutfağımızda hazırladığımız bir kürü banyoda uygulasak çok daha yararlı olacak aslında. Sarkan memeyi toparlamak için kür tariflerimizle karşınızdayız. Göğüsleri dikleştirmek için egzersizleri yaparken, bir yandan da bu kürlere şans verin.

25 Aralık 2020, Cuma 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Salatalık

1. Salatalık

Bir salatalığı rendeleyin ve bir yumurtanın sarısıyla karıştırın. Memelerinize dairesel masajlarla yedirin. Uyguşamayı yapma sıklığınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Nasıl fayda sağlar?

Göğüsleri kaldırmakta oldukça etkili tariflerden birisi de salatalık ve yumurta sarısı ile yapılan doğal tariftir. Salatalıkta doğal cilt rengi açıcı özellikler bulunur, yumurta sarısında ise göğüslerinizin sarmasını tedavi edecek protein ve vitaminler bulunur.   


2. Yumurta beyazı

2. Yumurta beyazı

1 yumurta beyazını çatalla ezerek köpürene kadar karıştırın. Bu sıvıyı göğüslerinize sürerek 30 dakika emilmesini bekleyin. Salatalık suyu veya portakal suyu ile durulayabilirsiniz. En son soğuk su ile durulayın. Bu işlemi haftada bir tekrar edebilirsiniz.

Nasıl fayda sağlar?

Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı etkileri ile yumurta akı da göğüs sarkmasını durdurucu etki gösterir. Yumurtanın içerdiği sıvı yağlar sayesinde göğüslerinizin çevresindeki gevşek deri sıkılaşır. 

3. Buz masajı

3. Buz masajı

2 adet buz küpü alın ve buz küpleri ile göğüs çevrelerine dairesel şekilde masaj yapın. Her meme için 1 dakika masaj yeterli. Yumuşak bir havluyla kurulayın ve sütyen giyin. Arkanıza yaslanır pozisyonda 30 dakika bekleyin. Özellikle yazın gün içerisinde bir iki kere bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Nasıl fayda sağlar?

Buz masajı göğüslerinizin eski sıkılığını kazanıp tekrar yukarı kalkmasında etkili bir doğal tedavidir. Soğuk hava kompresi dokuların kasılmasını sağlar ve kasılan dokular göğüslerinizin yukarı kalkmasını sağlar.

4. Patates suyu

4. Patates suyu

2 tane orta büyüklükte patatesi blenderdan geçirelim. Elde edeceğimiz bu patatesin suyunu sıkarak çıkaralım. Her gece uyumadan önce elde ettiğimiz bu patates suyunu memelerimize hafifçe masaj yaparak yedirelim. Memeye sürülen patates suyu bu bölgedeki derinin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar.

5. Aloe Vera

5. Aloe Vera

Aloe Vera’yı jel halinde göğüslerinize sürün ve 10 dakika boyunca dairesel çizgilerle nazikçe masaj yapın. Masaj yapma işlemini bitirdikten sonra 10 dakika daha bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayıp durulayabilirsiniz. Etkili sonuçlarını gözlemlemek için bu işlemi haftada 4-5 kere tekrar edebilirsiniz.

6. Çemenotu

6. Çemenotu

Aktarlarda bulabileceğiniz çemen otu tozundan 1/4 bardak ile kalın bir kıvam elde edene kadar su ekleyerek karıştırın. Bu karışımı memelerinize masaj yaparak sürün ve 5-10 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Bu tarifi haftada bir veya iki kere deneyebilirsiniz.

7. Zeytinyağı

7. Zeytinyağı

Avuç içlerinize biraz zeytin yağı alarak avuç içlerinizi birbirine sürterek ısıyı arttırın. Avuç içlerinizi göğüslerinizde aşağıdan yukarı doğru hareket ettirerek masaj yapın. Hücre yenilenmesi için 15 dakika boyunca bastırmadan masaj yapmaya devam edin. Haftada 4 veya 5 kere bu işlemi uygulayarak meme sarmasının önüne geçin. Zeytinyağı dışında, badem yağı, argan yağı, avokado yağı ve jojoba yağı kullanarak masaj yapabilirsiniz.

Nasıl fayda sağlar?

Zeytin yağı da içerdiği antioksidan etkisi ile serbest radikallerin hasarını terse çevirebilir ve göğüslerin sarkmasını engeller.


8. Nar

8. Nar

Biraz narı ezin ve buna ılık hardal yağı ekleyerek bir karışım elde edin. Bu karışımla yatmaya gitmeden önce 5-10 dakika memelerinize masaj yaparak dikleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca nar tohumu yağı ile günde 2-3 kere göğüslerinize 5’er dakika masaj yapabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha bebeksi hissetmek için: Yılbaşının ertesi sabahı sizi kendinize getirecek 10 öneri