Şaşı köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvurdu

ABD'de şaşı olduğu için barınağa terk edilen ve 2 yıldır kimsenin sahiplenmediği Husky cinsi köpek, Facebook'ta yapılan paylaşım sonrası viral oldu. Şaşı köpeği sahiplenmek için 150 kişi barınağa başvurdu.

20 Ocak 2020, Pazartesi 13:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

ABD'nin New Jersey eyaletinde, 'gözleri tuhaf' diye barınağa bırakılan bir köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvurdu. Jubilee adlı 4 yaşındaki Sibirya kurdu (Husky) daha öne aynı cins köpek besleyen bir aileye evlatlık verildi.

Husky House adlı barınağın bir yetkilisi, göz kapaklarındaki bir sorun yüzünden sürekli şaşırmış gibi bakan köpeğin kendilerine 2018'de bir köpek yetiştiricisi tarafından bırakıldığını söyledi. Bu yetkiliye göre, sahibi köpeği bırakırken "Gözleri aşırı tuhaf olduğu için hayvanı satma şansım yok" dedi.

'Keşke güzel olsaydım'

'Keşke güzel olsaydım'

Hiçbir sağlık sorunu olmadığı belirtilen köpeği iki yıl boyunca kimse sahiplenmediği için barınak geçen Salı, Facebook'ta bir duyuru yayımladı.

Jubilee'nin ağzından yayımlanan duyuruda "Tuhaf bakışlı olduğum için barınağa bırakıldım. Husky'ler olağanüstü köpekler. Ama ben neden onlara benzemediğimi bilmiyorum. Keşke güzel olsaydım da birileri beni evine alsaydı" denildi.

Barınak yetkilisi CNN'e yaptığı açıklamada mesajlarının sosyal medyada büyük ilgi görmesine şaşırdıklarını belirterek "Herkesin bizim gibi, onun güzel olduğunu düşünmesi bizi çok sevindirdi" dedi.

Jubilee için 150'den fazla sahiplenme başvurusu yapıldı. İnternet sitesinde o kadar yoğunluk oldu ki, siteye girişlerde gecikme yaşandı.

Jubilee'nin Cumartesi günü bir aileye teslim edildiği açıklandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Minyatür tavuk İspenç yerli ırk olarak tescillenecek