Saunada yangın çıkınca peştamalleriyle havuza koştular!

Saunada yangın çıkınca peştamalleriyle havuza koştular!

Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir hamamın sauna bölümünde yangın çıkınca tahliye edilen turistler havlulara sarınıp havuz başında bekletildi. Yangın, kısa sürede kontrol altına alındı

11 Haziran 2019, Salı 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya Kemer’de bulunan bir SPA merkezinin sauna bölümünde öğle saatlerimde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede sauna kısmına yayılan yangın sebebiyle dumanlar bütün binayı sardı. Bu sırada hamam, sauna, masaj amacıyla çeşitli otellerden gelmiş olan 100’e yakın yabancı turistle hızla binadan tahliye edildi.

PEŞTAMALLERİYLE, MAYOLARIYLA FIRLADILAR

Üzerlerinde peştemal veya mayo ile binadan çıkmak zorunda kalan turistler, havuz başına sığınırken bu kez de yağmur yağınca üşümemek için verilen havlulara sarındı ve ikram edilen kahve ile ısınmaya çalıştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangını kısa süre içinde kontrol altına alırken Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri de olay yerinde güvenliği sağladı.

Yangın sırasında içeride kimsenin bulunmadığının söylenmesine rağmen tüplü itfaiye birimleri bir yandan dumanı tahliye etmek için cihaz çalıştırırken diğer yandan görüş mesafesi çok kısa olmasına aldırmadan binadaki bütün odaları kontrol etti.

Havuz başında bekletilen turistler de minibüslerle kaldıkları otellerine gönderildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Büyükada davasında karar çıktı